حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.
ته دیگ خورها بخوانند
یک فوق تخصص مدیکال آنکولوژی مصرف غذاهای مانده و نیز خوردن ته دیگ را از جمله عوامل زمینه‌ساز ابتلا به سرطان معده عنوان کرد.
تهدید سلامتی با نوشیدن آب به همراه غذا
عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران ‏گفت: معده چندین عمل گوارشی بر روی غذا انجام می‌دهد که مصرف آب و مایعات خنک بر ‏روی عملکرد آن اثر منفی می‌گذارد‎.
فصل پاییز برای افراد با مزاج سرد و خشک بسیار آزاردهنده است
یک پژوهشگر طب سنتی گفت: هر فصل برای افرادی مناسب است که ضد مزاج آن را دارد؛ بنابراین فصل پاییز برای افراد با مزاج سرد و ‏خشک بسیار آزاردهنده است‎.
ضررهای مصرف بیش از حدّ خرما
یک پژوهشگر طبّ سنّتی می‌گوید: نباید در مصرف خرما زیاده‌ روی کرد؛ چراکه مصرف بسیار بالای آن باعث آسیب‌ دیدن کبد و طحال و افزایش فشارخون و ایجاد جوش در دهان و پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.
خوردن یک صبحانه کامل نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به دیابت دارد
رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: خوردن یک صبحانه کامل نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به دیابت دارد.
نقش آفرینی زنان در نهضت امام حسین(ع)
اگر مردانی چون عبید الله بن حرّ جعفی فرصت همراهی امام حسین(ع) را از دست دادند در مقابل بودند زنانی چون:دلهم بنت عَمرو که شوهرش زهیر بن قین را برای پیوستن به سپاه امام تشویق نموده تا جاییکه وی توفیق همراهی و نهایتا شهادت را به دست می آورد
شناخت کم‌خونی از دیدگاه طب سنتی
یک استاد دانشکده طب سنتی کم خونی از دیدگاه طب سنتی تشریح کرد.
استفاده بیش از حد رنگ مو زنگ خطری برای زنان باردار
فوق تخصص خون و آنکولوژی کودکان‎ گفت:‎‏ رنگ کردن پیش از حد موی سر موجب سرطان می‌شود و زنان باردار نباید در حین بارداری ‏موهای خود را رنگ کنند٬ چون جنین مستعد ابتلا به سرطان‎ ‎است.
چرا کودکان دختر زودتر از پسران حرف می‌زنند؟
نتایج مطالعات محققان بر کودکان نوپا نشان می‌دهد که کودکان دختر نسبت به کودکان پسر زودتر حرف می‌زنند. اما چرا دختران به نسبت پسران زودتر شروع به حرف زدن می‌کنند.
کیفیت، قیمت یا مد روز؟؟
موقع خرید لباس جدای از کیفیت و قیمتش برام مهمه که رنگش و مدلش تو دید نباشه و عامه پسند باشه، دنبال مد نیستم، لباس خوب نباید جلب توجه کنه.
ترس از فرزندآوری، آری یا نه
ترس از فرزندآوری، چه مادی و چه معنوی همواره وجود دارد و تمام نخواهد شد. بهتر است در فرصتی مناسب ترس را کنار بگذاریم و خود را به خداوند بسپاریم اگر چه ناعاقلانه تصمیم گرفتن، صحیح نیست اما بهانه تراشی هم مجاز نمی باشد.
در عین بی پولی، چگونه پول خود را دور می ریزیم
هر فرد دارای درآمدی، دائما در حال انتخاب بین مصرف حال و آینده است. یعنی همیشه به این فکر می کند که چقدر از درآمد خود را پس انداز کند و چقدر از آن را خرج کند.
قبلي 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 25 بعدي
منشور اخبار
salamup.ir
safireashtian
avini
nashrkhabar.ir
فتیر پزی گل یاس