حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.
شایع‌ترین علامت سکته مغزی
یک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان با بیان این مطلب که تشنج و ضعف یک نیمه بدن، شایع‌ترین علامت سکته مغزی است، گفت: فشار خون و کلسترول بالا، دیابت و چاقی باعث بروز سکته مغزی در تمام سنین می‌شود.
توافق لوزان، در بهترین حالت نگران‌کننده و در بدترین حالت فاجعه‌بار است
سرجمع، توافق لوزان، در بهترین حالت نگران‌کننده و در بدترین حالت فاجعه‌بار است.جز در موضوع اراک، این توافق در هیچ موضوع دیگر، حتی به طور تلویحی به خطوط قرمزی که تیم مذاکره‌کننده خود برای خود ترسیم کرده بود پایبند نیست و با هیچ فرمولی نمی‌توان از حیث معادله داده- ستانده آن را یک توافق متوازن دانست.
مشاهده نیترات در سیب زمینی و پیاز
رئیس انستیتو تغذیه کشور با بیان اینکه برخی سوسیس و کالباس‌ها حاوی نیترات هستند گفت: مصرف زیاد این مواد شانس ابتلا به بیماری‌های بدخیم و سرطان‌ها را افزایش می‌دهد.
دم نوشی معجزه گر برای لاغر شدن
اخیرا مصرف قهوه سبز برای کمک به کاهش وزن مرسوم و شناخته شده است و درباره معجزه این گیاه مطالب زیادی گفته می‌شود.
طب سنتی و درمان سردرد
یک متخصص طب سنتی سردرد را یکی از بیماری‌های شایع در بین مردم دانست و گفت: هزینه‌های بسیاری نیزی برای درمان آن صرف می‌شود و از دیدگاه طب سنتی علت‌های مختلفی باعث بروز آن می‌شود.
مصرف حتی یکبار آمفتامین‌ها اعتیادآور است
مدیرکل آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی، تاکید کرد: مصرف حتی یک بار آمفتامین ها اعتیاد آور است.
استفاده از گوش پاک کن ممنوع!
یک متخصص گوش و حلق و بینی گفت: در بسیاری از افراد مشاهده شده است که در اثر سهل‌انگاری گوش پاک کن به داخل گوش فرد فرو رفته و صدمات جبران ناپذیری را ایجاد کرده است.
شادابی، اعتماد به نفس و روابط اجتماعی بالا از نتایج دین‌داری
یک روان‌شناس گفت: شادابی، اعتماد به نفس و روابط اجتماعی بالا از نتایج دین‌داری است.
این نرمش ها را هرگز فراموش نکنید +عکس
ورزش کردن از جمله مهمترین کارهای است که باید در طول روز انجام دهید ولی برخی سهل انگاری کرده و به توصیه پزشکان در این خصوص دقت نمی کنند از همین رو بیشتر به بیماری های مختلف دچار می شوند.
غلبه احساس بر منطق؛ ازدواج خوش‌گذرانی نیست!
جوانان و یا قشر دانشجو اغلب زمانی که بحث ازدواج به میان می‌آید یا به دید خوش‌گذرانی به آن نگاه می‌کنند و یا آنقدر مانع می‌تراشند که امر ازدواج یک امر غیرممکن به نظر می‌آید!
نکات ایمنی در خانه‌تکانی/ اختلالات اسکلتی و عضلانی بیشترین آسیب در خانه‌تکانی
رئیس انجمن توانبخشی و طب فیزیکی با اشاره به اینکه اختلالات اسکلتی و عضلانی بیشترین آسیب در هنگام خانه‌تکانی است، گفت: تعداد مراجعان به مراکز درمانی پس از تعطیلات نوروزی افزایش می‌یابد.
9 نکته خوب و بد در باره کاهش وزن
نتایج جدید مطالعات محققان نشان می دهد، کاهش پنج تا ۱۰ درصد از وزن بدن علاوه بر تقویت سلامت عمومی، خطر ابتلا به بیماری قلبی و دیابت را نیز کاهش می دهد اما این کاهش وزن می تواند اثرات سوء نیز داشته باشد.
منشور اخبار
salamup.ir
safireashtian
avini
nashrkhabar.ir
فتیر پزی گل یاس