حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.
20 ایراد نمایندگان مجلس به لایحه بودجه 97
ترکیب آرای مخالفان لایحه بودجه نشان داد که این بار نمی‌توان مخالفت با دولت را آلوده به برچسب سیاسی مرسوم کرد، این رخداد برای اولین بار در تاریخ مجلس اتفاق افتاده و وقوع آن نیازمند بررسی همه‌جانبه و موشکافانه است.
فاصله فقیر و غنی در ۱۵ سال اخیر کم شد یا زیاد؟
آمارهای رسمی منتشر شده توسط مرکز آمار، فقیر و ثروتمند شدن نسبی هر یک از دهکهای درآمدی طی ۱۵ سال منتهی به ۱۳۹۵ را نشان داد.
ماست‌مالی نوبخت جواب نداد؛ پشت‌پرده‌های مخالفت بهارستان با بودجه پیشنهادی دولت چیست؟
بازخورد منفی موضع دولت در مورد گزارش تفریغ بودجه ۹۵، نبود سازوکار حذف بیش از ۳۰ میلیون یارانه بگیر و نگرانی از نحوه هزینه کرد بودجه عمرانی سه دلیل عمده رد تاریخی لایحه بودجه بود
یارانه‌بگیران ۹۷ مشخص شدند + اسامی
عضو «کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷» گفت: طبق تصمیم امروز این کمیسیون مقرر شد کلیه مشمولان «کمیته امداد» و «سازمان بهزیستی» و «خانوارهای شهری کم‌درآمد با تشخیص دولت» در سال ۹۷ یارانه نقدی دریافت کنند.
۲۰ علت مخالفت ۱۲۰ نماینده با کلیات بودجه ۹۷
در طول تاریخ مجلس لوایح زیادی بوده که کلیاتش در صحن علنی مجلس مورد مخالفت نمایندگان قرار گرفته اما ۱۲۰ رای مخالف مجلس به کلیات لایحه بودجه ۹۷ که مهم‌ترین سند مالی سالانه دولت به شمار می‌رود اتفاق نادری بود که نشان از حساسیت مجلس نسبت به شرایط اقتصادی جامعه و دولت دارد.
تصمیم مجلس برای بررسی دوباره کلیات بودجه در صحن/ کلیات با سخنرانی 3 مخالف و 3 موافق به رأی گذاشته می‌شود
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: براساس تصمیم هیات رئیسه کلیات لایحه بودجه برای رای‌‌گیری مجدد پس از سخنرانی سخنگوی کمیسیون تلفیق و سه مخالف و سه موافق به رای گذاشته می‌شود.
این لایحه فاجعه است
۱۵ آبان ۹۶ بر اساس تعهدی که آقای طیب نیا وزیر سابق اقتصاد در چارچوب برنامه اقدام(Action Plan) به کارگروه اقدام مالی(FATF) داده بود، لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم(TF) با امضای آقای حسن روحانی تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.
استعفای مشکوک مدیرعامل بانک صادرات/ مدیرعامل جدید کیست؟
اکنون در پی استعفای عجیب و تأمل برانگیز زراعتی قرار است مجمع عمومی فوق العاده بانک صادرات برای انتخاب مدیر عامل جدید ، ١٥ بهمن ماه جاری با حضور صاحبان سهام که اکثر سهام با مدیریت دولت است تشکیل میشود،باید منتظر بمانیم و ببینیم کسانیکه شرایط را به سمت کناره گیری زود هنگام زراعتی پیش برده اند
قیمت روزانه طرح ترافیک ۹۷
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: روزانه ۱۰۳ هزار خودرو مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک را دارند که مبلغ روزانه برای ورود به طرح ۳۶ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۶/۱۱/۰۸
قیمت طلا ۱۸عیار در بازار آزاد هم‌اکنون ۱۴۴ هزار و ۴۹۸ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی یک‌میلیون و ۴۸۳ هزار تومان است، ضمن آنکه قیمت دلار در بازار آزاد به ۴۵۵۲ تومان رسیده است.
سیف: دلار باز هم ارزان تر می‎شود
رئیس کل بانک مرکزی گفت: کاهش نرخ ارز تا حدود زیادی در بازار ادامه خواهد یافت.
مناطق آزاد؛ قاچاق بالا، صادرات پایین/ مجلس لایحه افزایش 8 منطقه آزاد جدید را تصویب می کند؟
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه توسعه کمی مناطق آزاد، واردات کالای قاچاق را تشدید می‌کند، گفت: علت موافقت برخی نمایندگان مجلس با لایحه 8 منطقه آزاد جدید ، عدم اطلاع از معضلات مناطق آزاد فعلی است.
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir