حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

رنگ و بوی عاشورایی در آشتیان + عکس

نمایش خبر : 326 | تاریخ انتشار : 9 مهر 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ مردم آشتیان همچون سایر ارادتمندان به واقعه کربلا، از اول محرم تا روز عاشورا با برگزاری مراسم‌های خاص عزاداری‌ سنتی، عشق و ارادات خود را شهادت امام حسین(ع) و حضرت عباس (ع) ابراز کردند.

شور حسینی در هیئت‌ها و مجالس با فرا رسیدن عاشورا شور و حال حسینی به اوج خود رسیده است نواختن طبل‌ها، سینه‌زنی و زنجیر زنی صحنه‌هایی از محبت وارادت مردم به سید الشهدا(ع) و حضرت عباس(ع) را نشان می‌دهد.

دسته‌های عزاداری با حضور در خیابان‌های مختلف شهر بار دیگر نشان دادند که برای شهادت امام حسین(ع)، حرارتی در دل‌های مؤمنان عاشق وجود دارد که تا ابد، سرد شدنی نیست.

در عاشورای حسینی هر عزاداری در هیئتی به عزاداری مشغول است، یکی رازش را به سیدالشهدا(ع) می‌گوید و دیگری به عباس علمدار، دختری با رقیه خاتون سه ساله نجوا می‌کند و مادری با شیرخواره حسین(ع) و جوانی که پارچه مشکی بر دوش انداخته به جوانمردی حضرت علی اکبر(ع) می‌بالد و این بار می‌خواهد علی اکبری در کنار مراد و مولایش سید علی بماند.

هیئت‌های مذهبی و مردم عزادار ظهر امروز شور و شعور حسینی را در هم آمیختند و به پیروی از امام و مقتدای خویش، فریضه الهی نماز را به جا آوردند و پس از آن دوباره به عزاداری پرداختند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir