حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

آمریکا با با سیاست مذاکره مجدد به دنبال گرفتن امتیاز است/مهمترین پیام کربلا، اطاعت از رهبری و ولایت پذیری است

نمایش خبر : 157 | تاریخ انتشار : 14 مهر 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مهمترین پیام و درس حادثه کربلا اطاعت از رهبری و ولایت پذیری است، زیر بنای اعتقادات و اعمال،پذیرش ولایت است، بدون ولایت هیچ عملی قبول نیست و هیچ اعتقادی صحیح نیست.

کربلا، اوج ولایت مداری و ولایت پذیری بود

وی افزود: اسلام بدون ولایت یعنی کفر، ما اسلامی می خواهیم که با آن دشمنان اسلام مایوس و ناامید شوند و آن اسلامی است که بر محوریت ولایت قرار داشته باشد.

مهمترین پیام کربلا اطاعت از رهبری و ولایت پذیری است

نیشابوری اظهار کرد: ولایتمدار یعنی ابوالفضل العباس(ع) و شهدای کربلا؛ شعار حضرت ابوالفضل(ع) شعار حمایت از ولایت بود، مهمترین پیام و درس حادثه کربلا اطاعت از رهبری و ولایت پذیری است.

امام جمعه آشتیان گفت: ولایت پذیران همواره سرفرازان تاریخ اند و ولایت گریزان شرمندگان تاریخ، کربلا اوج ولایت مداری و ولایت پذیری بود و شهدای کربلا اطاعت و فداکاری عاشقانه را به نمایش گذاشتند.

وی بیان کرد: گفتمان ولایت در اقتصاد، فرهنگ، سیاست خارجی و کشور داری باید در راس گفتمان های مسئولین نظام اسلامی ایران باشد.

نیشابوری گفت: امروز اطاعت از ولی فقیه، اطاعت از سیدالشهدا(ع) است. چنانچه آن روز اطاعت از مسلم بن عقیل(ع) اطاعت از امام حسین(ع) بود، و تمرد و سرپیچی از ولی فقیه سرپیچی از امام زمان (عج) است.

امام جمعه آشتیان افزود: کشور باید براساس سیاست های رهبری اداره شود، در ایران فقط یک علَم بلند است و آن هم علم ولایت است و مردم خود را ملزم می دارند از این علم پاسداری کنند و غیر از این علم هر علمی، علم نفاق و گمراهی است.

امنیت، زیباترین هدیه نیروی انتظامی به مردم است

وی با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: خدمات نیروی انتظامی ارزشمند و قابل تحسین است، امنیت؛ زیباترین هدیه نیروی انتظامی به مردم، امنیت و آرامش است.

نیشابوری افزود: نیروی انتظامی با تامین امنیت باعث آبروداری بین المللی جمهوری اسلامی شده است، در شرایطی که دشمنان انقلاب برای ناامن کردن کشورمان از هیچ کوششی دریغ نمی کنند، نیروی انتظامی با اقتدار خود اجازه کمترین تحرک به دشمنان را نمی دهد.

امام جمعه آشتیان ادامه داد: مقابله نیروی انتظامی با اشرار، مفاسد اجتماعی و مواد مخدر بسیار ارزشمند است، مردم باید با هوشیاری با نیروی انتظامی همکاری و از آن حمایت کنند، قوه قضائیه باید با حمایت از نیروی انتظامی آن ها را نسبت به انجام وظیفه دلگرم کند.

وی اظهار کرد: نیروی انتظامی هرساله با بیعت با رهبر معظم انقلاب عهد می بندد با تلاش صادقانه و خستگی ناپذیری منویات معظم له را اجرای کند.

نیشابوری یادآوری کرد: نیروی انتظامی با استفاده از تجربیات داخلی و خارجی و با برنامه ریزی دقیق،سریع و جامع برای مقابله با تصادفات جاده ای اقدام کند، شایسته نیست روزانه ۴۳ نفر در تصادفات در ایران جان خود را از دست بدهند و صد نفر در سال مجروح و خانه نشین شوند.

 خودرو حریم خصوصی نیست

امام جمعه آشتیان گفت: خودرو حریم خصوصی نیست، برخی در هفته های گذشته اقدام به تبلیغات کرده و اعلام می کنند که خودرو حریم خصوصی است، براساس فتوای مراجع خودرو حریم خصوصی نیست با بالابردن شیشه اتومبیل، آن خصوصی نمی شود.

وی افزود: عده ای با کشف حجاب دنبال شکستن قبح مسایل اخلاقی هستند، این حرکات براساس قانون جرم است و پلیس و قوه قضائیه باید با آن برخورد کنند.

آمریکا با با سیاست مذاکره مجدد به دنبال گرفتن امتیاز است

نیشابوری با اشاره به ادعای مذاکره مجدد از سوی آمریکایی ها گفت: مذاکرات قبلا انجام شده و به توافق بین المللی رسیده ایم و مذاکره مجدد مشکلی را حل نمی کند زیرا آمریکا با مذاکره مجدد دنبال گرفتن امتیازات جدید است و ایران حاضر نیست امتیاز جدیدی به آمریکا بدهد، آمریکا می خواهد با سیاست گام به گام پیشروی کند و امتیاز بگیرد.

 مسئولین به آمانو اعتماد نکنند/ آمانو، آلت دست آمریکایی ها است

امام جمعه آشتیان ادامه داد: آیا با خروج آمریکا از برجام ایران باقی خواهد ماند یا خیر؟ دو نظریه وجود دارد، یکی این که آمریکا سعی دارد از برجام خارج شود ولی تحریم ها و تهدیدها را بیشتر کند تا آبروی بین المللی او محفوظ بماند و از طرفی نگذارد ایران هم بهره ای از برجام ببرد در این صورت برجام جز خسارت برای ایران چیزی نخواهد داشت و دلیل ندارد ما بر این پیمان بین المللی باقی بمانیم.

وی گفت:نظریه دوم این است که اگر آمریکا به برجام متعهد بماند و حاضر باشد حقوق ایران را محترم بشمارد ، ایران همچنان به تعهدات خود عمل می کند.

امام جمعه آشتیان افزود: برجام یک مجموعه بهم پیوسته است که باید تماما اجرا شود، اگر بخشی اجرا شود و بخشی اجرا نشود خاصیت برجام از دست می رود.

نیشابوری اظهار کرد: ایران در برجام امتیازهایی را به اروپا و آمریکا داده است و اینک آنان باید به وعده‌های خود عمل کرده و منافع ایران نیز در این قرارداد بین‌المللی حاصل شود.

همه پرسی کردستان عراق خیانتی بزرگ بود

امام جمعه آشتیان با اشاره به همه پرسی اقلیم کردستان عراق گفت: حق مطلب را مقام معظم رهبری بیان کردند، همه پرسی خیانت بزرگی بود که در کمال ناباوری اتفاق افتاد، آمریکا و اسرائیل دنبال اسرائیل جدید در منطقه هستند، ایران و همسایگان و کشورهای اسلامی باید مانع اجرای این توطئه شوند.

وی بیان کرد:آمریکا همیشه به دنبال توطئه در منطقه برای تضعیف نظام اسلامی بوده است که در همه پرسی اقلیم کردستان نیز به دنبال ایجاد اختلاف و نزاع و رسیدن به اهداف ایذایی خود علیه ایران است.

نیشابوری خاطر نشان کرد: ترامپ شب گذشته اعلام کرده است که ایران به روح برجام پایبند نیست، روح برجام از قول آمریکایی ها یعنی ذلت و تسلیم صددرصد ایران، او مطمئن باشد چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد، پاسخ ملت ایران به ترامپ این است؛ «هیهات من الذله».

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir