حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

پاکسازی ۷ منطقه در ساعات نخستین عملیات پاکسازی غرب استان الانبار +نقشه میدانی، فیلم و عکس

نمایش خبر : 143 | تاریخ انتشار : 18 اسفند 1396

به گزارش سفیرآشتیان به نقل ازمشرق، از صبح امروز عملیات پاکسازی مناطق آلوده در مناطق غربی استان الانبار آغاز شده و نیروهای عراقی درصدد هستند تروریست های داعش را از این محور عقب برانند و مرزهای مشترک با سوریه را به کنترل خود درآورند. در این عملیات نیروهای بسیج مردمی، عشایر اهل سنت و پلیس عراق مشارکت دارند.

در این عملیات، نیروهای تیپ ۳۶ بسیج مردمی عراق مسئولیت پاکسازی محور جنوبی منطقه را برعهده دارند؛ یگان موشکی نیروهای بسیج مردمی هم به شدت در حال هدف قرار دادن مواضع گروه تروریستی داعش است.

آخرین خبرها از تحولات میدانی حاکیست، نیروهای بسیج مردمی در گام نخست عملیات و پس از درگیری های سنگین چند ساعته توانستند منقطه « جباب» را از لوث وجود عناصر تروریستی پاکسازی کنند و به کنترل خود درآورند.

  00:00           
00:00
 00:00
         
 

دقایقی قبل نیز نیروهای تیپ ۳۶ بسیج مردمی عراق در محور جنوبی موفق شدند پایگاه هوایی « السعد» و مناطق « وادی النصر، وادی عبید، وادی الاغر، وادی الحلقوم و وادی الجحیش» را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند و حدود ۲۵ تن از عناصر تروریستی داعش را به هلاکت برسانند.

به گزارش مشرق، یگان موشکی، توپخانه و جنگنده های عراقی در حال هدف قرار دادن پایگاه ها، اتاق عملیات و انبارهای تسلیحات نظامی گروه تروریستی داعش در غرب استان الانبار هستند.

در حال حاضر، ۷۰ درصد استان الانبار به کنترل نیروهای عراقی درآمده و تنها بخش غربی شامل مناطق « راوه، فرودگاه h۲، گذرگاه مرزی القائم، الکرابله، المکارم، سعیده، العبیدی، حصیله»  در اشغال عناصر تروریستی داعش است.

از سویی دیگر، نیروهای پلیس، عشایر و بسیج مردمی در حال پیشروی به سمت پایگاه نظامی  K۱  در مجور جنوبی القائم در حال پیشروی هستند؛ نیروهای عراقی در ادامه عملیات در محور جنوبی القائم هم موفق شدند مناطق «حسینیات،النادره و کعره » را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند.

از محور غربی شهر حدیثه خبر می رسد نیروهای عراق موفق شدند با حمله گسترده علیه مواضع  تروریست های داعش، منطقه« مفرق راوه» و ارتفاع « ملسوس» را به طور کامل پاکسازی کنند.این منطقه راهبردی در مسیر گذرگاه القائم واقع شده است. در جریان این درگیری ها ۲۵ تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir