حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

30 کیلومتر تا تکمیل خط ریلی ایران به کربلا/ نماینده مردم خرمشهر: طرف عراقی پروژه را رها کرده است/ مذاکرات و گفت‌وگو ها همچنان بی نتیجه مانده است

نمایش خبر : 146 | تاریخ انتشار : 13 آبان 1396

به گزارش سفیرآشتیان به نقل از راه دانا - عبدالله سامری، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به احداث خط آهن ایران -کربلا که از شلمچه عبور می کند گفت:خط ریلی شلمچه به استان بصره عراق فعلا تا خود حد مرزی خود شلمچه که از توابع خرمشهر است کشیده شده اما بعد از شلمچه به استان بصره این خط ریلی ادامه نیافته و متوقف شده است.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: پروژه از سوی دولت عراق متوقف شده است و ایران هم برای پیشرفت و پیشبرد پروژه خط اهن ایران -کربلا پیشنهاد های مختلفی هم به دولت عراق ارائه کرده است از قبیل تبادل نفت یعنی ایران کار را انجام دهد و دولت عراق متقابلا نفت را در اختیار ایران قرار دهد.

 

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد خط آهن ایران تا کربلا افزود: سالانه میلیون ها زائر حسینی از مرزهای کشور خارج می شوند که ما باید برای سهولت در سفر عتبات این پروژه را هرچه سریعتر با کمک دولت عراق پیش بریم تا زائران سفر خود را در آرامش انجام دهند.

 

سامری با بیان اینکه پروژه خط اهن ایران -کربلا متوقف شده است، تصریح کرد: در حال حاضر پروژه از سوی دولت عراق متوقف شده است اما از سوی ایران مسئولان اصرار دارند که هر چه زودتر این پروژه خاتمه یابد ، وزیر راه و وزیر خارجه نیز در سفر های خود با کشور عراق در این خصوص رایزنی هایی هم داشته اند اما تا کنون دولت عراق حرکتی در این باره انجام نداده است.

 

وی ادامه داد: ایران از همه جهت اعلام آمادگی خود را برای پیشرفت پروژه اعلام کرده است و مصرانه به دنبال حل موضوع است اما اقای ظریف هم در نشستی که با دولت عراق داشته مذاکره ها به نتیجه ای در این باره نتیجه نرسیده است و دولت عراق همچنان کارشکنی می کند.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس  با اشاره به پایه کار بودن ایران برای حل هرچه سریعتر موضوع خط اهن ایران تا کربلا گفت: ایران سرمایه گذاری خود برای اجرای پروژه خط ریلی شلمچه تا بصره را انجام داده است و تنها 30 کیلو متر از این راه باقی مانده است که در خاک عراق است.

 

انتهای پیام/ // // <!--StartFragment--><!--EndFragment-->

 

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir