حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

کارآفرینی جوان آشتیانی با حمایت بسیج سازندگی/اقتصاد مقاومتی با ۱۵میلیون سرمایه اولیه+تصاویر

نمایش خبر : 371 | تاریخ انتشار : 10 بهمن 1396

به گزارش سفیر آشتیان؛ هم‌زمان با سال ۹۳ و نامگذاری این سال به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، بسیج وظیفه خود دانست که وارد عرصه اقتصادی شود.

بسیج سازندگی شهرستان آشتیان نیز به عنوان بخشی از نهاد انقلابی و مردمی بسیج ظرفیت‎های خود را برای تحقق این مهم به کار گرفت و تا به امروز با جدیتی بیش از گذشته، اقتصاد مقاومتی را در تمام شهرستان و به‌خصوص در مناطق محروم، روستایی و کم برخوردار دنبال می‌کند.

محمد رضایی یکی از کارآفرینان بسیجی آشتیان است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با بهره‌گیری از تسهیلات ۱۵۰ میلیون ریالی بسیج سازندگی، اقدام به پرورش کبک کرده است تا در پیشبرد و رشد اقتصادی کشور سهم خود را ایفا کند.

کارآفرینی راهی برای رهایی جوانان از بیکاری

این جوان کارآفرین آشتیانی در گفتگو با خبرنگار سفیر آشتیان؛ با اشاره به ضرورت کارآفرینی در جامعه امروز گفت: در جامعه‌ای که اکثر جوانان آن بیکار بوده و به دنبال کار هستند، تنها راه نجات برای فرار از بیکاری کارآفرینی و ایجاد اشتغال است.

رضایی پرورش کبک را یکی از مهم‌ترین عرصه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: کبک یکی از پرندگان پر خاصیت است که از لحاظ اقتصادی نیز سودآوری بسیاری دارد.

این کارآفرین آشتیانی اظهار کرد: بعد از پایان دوران خدمت وظیفه مدتی به دنبال کار بودم و به دنبال کارهای بسیاری رفتم، چند شغل را هم تجربه کردم اما هیچ‌کدام از آن‌ها مرا اغنا نکرد، دوست داشتم برای خودم کار کنم و یک کارآفرین باشم. سرانجام یکی از دوستان پرورش کبک را به من پیشنهاد کرد که با تسهیلات بسیج سازندگی و با حدود ۱۰۰ هزار قطعه جوجه کبک، فعالیت خود را آغاز کردم.

وی اضافه کرد: جوجه کبک‌ها را با قیمت ۲۵۰۰ تومان از اصفهان خریداری کردم. البته در ابتدای کار به دلیل عدم آموزش و نبود تجربه، ۵۰ قطعه کبک‌ تلف شدند، اما پس از یک دوره ۴ ماهه کبک‌های پرورشی را به قیمت ۱۲ هزار تومان در بازار فروش عرضه کردم.

رضایی با اشاره به فواید گوشت این پرنده، بیان کرد: میزان پروتئین موجود در گوشت کبک در مقایسه با دیگر پرندگان، ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر است و انواع اسید آمینه‌ ضروری نیز در آن به وفور یافت می‌شود.

طرح‌های اقتصاد مقاومتی راهی برای پیشرفت و توسعه 

این کارآفرین آشتیانی گفت: با درآمد حاصل از فروش کبک‌ها قفسه‌ای برای ۳۰۰ قطعه کبکی که نگه داشته بودم تهیه کردم تا با جوجه‌کشی کار را توسعه دهم.

وی با اشاره به مشکلات موجود در زمینه پرورش کبک، تصریح کرد: با توجه به اینکه من در ابتدای کار تولید هستم و در هر مرحله هم با مشکلاتی مواجه می‌شوم اما اگر بتوانم بحث بازاریابی و فروش را مدیریت کنم، مشکل خاصی در توسعه کار به وجود نمی‌آید و با تحقق این امر، زمینه اشتغال برای یک نفر دیگر هم ایجاد می‌شود.

رضایی خاطرنشان کرد: به جوانان توصیه می‌کنم که فقط به دنبال شغل اداری نباشند، بلکه در راستای پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور وارد عرصه تولید شوند و با اجرای طرح اقتصاد مقاومتی، زمینه اشتغال خود و دیگران را فراهم کنند.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir