حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

نرخ بیکاری در آشتیان ۷.۶ درصد است/ایجاد۷۵۰ فرصت شغلی جدید در این شهرستان

نمایش خبر : 1571 | تاریخ انتشار : 24 بهمن 1396

محمود حسنی، فرماندار آشتیان در گفتگو با خبرنگار سفیر آشتیان؛ با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال این شهرستان گفت: براساس لیست بیمه‌شدگان از سال ۹۴ تاکنون ۷۵۰ فرصت شغلی در آشتیان ایجاد شده است.

وی به تاثیر اقتصاد مقاومتی بر رفع معضل بیکاری اشاره کرد و افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی ضامن تولید و اشتغال و مقابله با معضل بیکاری است و صاحبان صنایع و کارآفرینان نقش مهمی در انجام آن دارند. ایجاد کارآفرینی با مشارکت بخش خصوصی در کنار طرح‌های دولتی سبب رونق تولید و اشتغال بیشتر در شهرستان شده است.

کمک اعتباری به واحدهای تولیدی نیمه فعال

فرماندار آشتیان اظهار کرد: دولت هم در راستای رونق تولید از بخش خصوصی حمایت کرده است، در این راستا شناسایی واحدهای نیمه فعال و ورشکسته در شهرستان در دستور کار فرمانداری قرار گرفت و با ارائه تسهیلات و کمک‌های اعتباری این واحدها فعال شدند.

وی ادامه داد: در گذشته ۷ کارگاه در شهرستان با ظرفیت اسمی ۲۶۸ نفر نیرو فعال بودند که با ارائه تسهیلات و رفع مشکلات این واحدها در حال حاضر این کارگاه ها با ۴۸۷ کارگر فعال هستند.

حسنی اظهار کرد: از دو سال گذشته در این شهرستان ۱۹ کارگاه ایجاد شده و راه‌اندازی ۹ واحد تولیدی هم در دست اقدام است، در این شهرستان بستر خوبی برای سرمایه گذاری فراهم شده است.

نرخ بیکاری در آشتیان ۷.۶ است/ایجاد اشتغال برای ۱۰۰۰ نفر به واسطه طرح‌های سرمایه‌گذاری جدید

فرماندار آشتیان بیان کرد: نرخ بیکاری در آشتیان ۷.۶ درصد است، در سامانه کاریابی شهرستان ۳۷۵ نفر برای اشتغال ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲۸ نفر به واحدهای تولیدی معرفی شدند و از این تعداد ۶۲ نفر مشغول کار شده و ۶۸ نفر هم انصراف دادند.

وی خاطرنشان کرد: طرح‌های سرمایه‌گذاری جدید از جمله نیروگاه خورشیدی و واحد تولید لنت‌ترمز آغاز شده که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها برای یک‌هزار نفر در شهرستان اشتغالزایی می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir