حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

اعتراض مردم به ناکارآمدی برخی مسئولین است/مردم پاسخ دشمنی‌های آمریکایی‌ها را ۲۲ بهمن پاسخ دادند

نمایش خبر : 1517 | تاریخ انتشار : 27 بهمن 1396

به گزارش سفیر آشتیان؛ حجت‌الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: حضور مردم در ۲۲ بهمن تمام محاسبات دشمنان را بر هم زد، رهبر معظم انقلاب پیش بینی این حضور گسترده را کرده بودند.

مردم به ندای رهبری لبیک گفتند

وی افزود: رهبر معظم انقلاب از مسئولان خواستند تا قدر این ملت بی نظیر را بدانند و با روحیه انقلابی و عمل جهادی به ملت عزیز ایران خدمت کنند و از آرمان های انقلاب دفاع کنند.

نیشابوری اظهار کرد: دشمنان خیلی تلاش کردند تا بگویند مردم از انقلاب و نظام روی گردان شده اند، در حالیکه خلاف آن ثابت شد و مردم با بصیرت و روحیه انقلابی و نشاط در راهپیمایی امسال شرکت کردند.

امام جمعه آشتیان اظهار کرد: دشمنان دیدند که مردم اعتراض دارند، فکر می کردند مردم به نظام اعتراض دارند، در حالیکه مردم به نظام اعتراض ندارند، اعتراض مردم به مسئولان است.

مردم پای انقلاب ایستاده اند

وی ادامه داد: مردم به بی عدالتی ها، به تبعیض ها و ناکارآمدی های مسئولان اعتراض دارند، مردم در ۲۲ بهمن به صحنه آمدند تا بگویند هرچه دشمن فشار بیاورد، آن ها با ایمان کامل پای انقلابشان ایستاده اند، مردم حاضرند تمام هستی خود را فدای انقلاب اسلامی کنند.

نیشابوری گفت: دنیا بداند ملت ایران پرچم انقلاب را بر زمین نخواهد گذاشت، مردم پرچم جمهوری حمل کردند تا بگویند عاشق پرچم سه رنگ کشورشان هستند .

امام جمعه آشتیان تصریح کرد: پرچم ما تجلی ایمان، اراده، ناموس، غیرت و پاکی و شرف ما است، این پرچم با خون هزاران جوان عاشق برافراشته مانده و خواهد ماند و اجازه نمی دهیم این مملکت یک بار دیگر عرصه تاخت و تاز عیاشان شود.

وی گفت: در ۴۰۹ شهرستان حضور مردم بیشتر از سال های قبل بوده است، از ۱۵ درصد تا ۱۰۰ درصد حضور مردم افزایش داشته است، مردم به ندای رهبری لبیک گفتند.

اعتراض مردم به نظام و انقلاب نیست، به ناکارآمدی برخی مسئولین است

نیشابوری گفت: مردم از عملکرد ضعیف و انحرافی بعضی از مدیران ناراضی هستند و آن را به حساب نظام نمی گذارند. مردم از مسئولین می خواهند که انقلابی عمل کنند و بدانند ناراضی تراشی ظلم به نظام و رهبری و مردم است.

امام جمعه آشتیان افزود: کم کاری و ضعف و ناکارآمدی یا عدم تمرکز مسئولان بر مسائل اصلی جامعه نوعی انحراف از انقلاب است. مردم می پرسند این مسئولین ضعف و ناکارآمد را چه کسی نصب می کند و حکم می دهد ؟!

برخی از مسئولین چشم به بیگانه دوخته اند

وی بیان کرد: مردم از آتش افروزان و اغتشاشگران اعلام برائت کردند، هنوز هم برخی از مسئولین چشم به بیگانه دوخته اند. حاشیه سازی مشکلی را حل نمی کند. مسئولان اصل را فدای فرع نکنند. هر روز با سخنان نسنجیده فضای جامعه در رسانه ها را ملتهب می کنند. همچنان شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی زنده است.

نیشابوری به مناسب روز شهدای روحانی گفت: نقش روحانیون در جبهه های حق و باطل بی نظیر و چشمگیر بود. بسیاری از فرماندهان نظامی از روحانیون و طلاب بودند. روحانیت در دوران دفاع مقدس با ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و شهادت نقش تبلیغی خود را به خوبی انجام دادند.

امام جمعه آشتیان افزود: در دوران دفاع مقدس ۴۵۵ روحانی به شهادت رسیدند. آمار حضور روحانیت در دفاع مقدس ۵/۲ برابر اقشار دیگر بوده است. هدف از بیان این آمار آشنایی نسل جوان با تلاش های روحانیت در دفاع مقدس و الگوگیری از شهدا است. تعداد ۷۰ نفر از روحانیت در دفاع از حرم اهل بیت(ع) به شهادت رسیدند.

وی در ادامه پیرامون معنویت در خانواده فاطمی گفت: معنویت یعنی حاکمیت ارزشهای دینی در خانواده است، یکی از عوامل تزلزل و اختلافات در خانواده ها فقر معنوی و کاهش معنویت است.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir