حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

پیشرفت باید همراه با عدالت باشد /تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه علیه ایران ناکام ماند

نمایش خبر : 1079 | تاریخ انتشار : 11 اسفند 1396

به گزارش سفیر آشتیان؛ حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: مسئولان و مردم بیانات رهبری در دیدار با مردم آذربایجان را جدی بگیرند. به عقیده کارشناسان بیانات اخیر رهبر انقلاب، یکی از کلیدی ترین سخنان مقام معظم رهبری بوده است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در موضوعاتی از جمله انقلاب اسلامی و کارکرد اصلی آن، آسیب شناسی انقلاب، اولویت ها و الزامات انقلاب اسلامی در مقطع کنونی و آینده انقلاب اسلامی بیاناتی را بیان کردند.

نیشابوری اظهار کرد: مقام معظم رهبری ارتجاع را خطر مهمی برای آسیب زدن به انقلاب دانستند، در خطر ارتجاع به ظاهر انقلابیون سرکارند ولی سمت و سوی انقلاب به انحراف می رود، نتیجه ارتجاع بازگشت تمام ضدارزشهای سابق به جامعه است.

دشمن به دنبال تقویت آسیب ها و آفت ها

امام جمعه آشتیان گفت: موضوع آسیب شناسی چیز تازه ای نیست ولی اکنون بسیار حساس شده است، شناخت ضعف ها و آسیب ها سبب می شود مسئولان چاره اندیشی و علاج کنند. دشمنان از رویارویی مستقیم با انقلاب ناامید شده اند، آن ها دنبال تقویت آسیب ها و آفات جدید هستند.

در حوزه اقتصادی در برخی عرصه ها موفق نبودیم و درجا زدیم

وی با اشاره به آسیب ها در حوزه اقتصادی افزود: پیشرفت های اقتصادی و صنعتی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست ولی با دو مشکل روبرو است. یکی عدم توازن در این زمینه است. به این معنا که علیرغم موفقیت های خیره کننده ولی در بعضی از حوزه ها موفقیت نداشتیم.

نیشابوری ادامه داد: در زمینه نانو، هسته ای، موشکی، هوافضا، سلولهای بنیادی، دارو و درمان، دفاعی و رفاه اجتماعی پیشرفت چشمگیری داشتیم اما در زمینه خودرو، شبکه ملی اطلاعات، نفت و خام فروشی، در مبارزه با فقر، تبعیض و فساد و عدالت پیشرفت نداشتیم و در جا زدیم.

پیشرفت باید همراه با عدالت باشد 

امام جمعه آشتیان گفت: پیشرفت باید همراه با عدالت باشد، پیشرفت بدون عدالت مطلوب جمهوری اسلامی نیست، برای رفع فقر باید رونق اقتصادی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: راه ایجاد رونق اقتصادی و رفع فقر، عمل به اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی است. جبران عقب ماندگی بدون مبارزه با فساد تبعیض و فقر ممکن نیست.

عدم تحقق فرمان ۸ ماده ای رهبر انقلاب برای رفع تبعیض و فقر با گذشت ۱۶ سال از ابلاغ

نیشابوری بیان کرد: متاسفانه از فرمان ۸ ماده ای رهبر در سال ۸۰ ، ۱۶ سال می گذرد اما گام موثری در این زمینه برداشته نشده است. چرا رهبری از عدم اجرای عدالت از خدا و مردم عذرخواهی می کند. چون مسئولان به فرمان ۸ ماده ای عمل نکردند و الان هم عمل نمی کنند.

انقلاب اسلامی تهدیدات را به فرصت ها تبدیل می کند 

امام جمعه آشتیان افزود: بدانیم هیچ انقلابی بدون مبارزه مستمر و دائم با آفات و آسیب ها نمی تواند مقتدر بماند، انقلاب اسلامی تهدیدات را به فرصت ها تبدیل می کند. این سیاست ایران در داخل کشور و خارج از آن ادامه پیدا می کند.

وی با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری گفت: مسئولان باید به فکر محرومان و طبقات ضعیف جامعه باشند. امام خمینی(ره) فرمود؛«خدا نیاورد آن روزی را که سیاست مسئولان پشت کردن به محرومان و روی آوردن به اغنیا باشد»، مردم و مسئولان نظام باید برای رفع محرومیت بیشتر تلاش کنند ما معتقد به محرومیت زدایی هستیم و امید داریم روزهاییخواهد آمد که سایه شوم فقر و تهیدستی از جامعه ما رخت بربندد.

تلاش آمریکا برای کشاندن ایران پای میز مذاکره بر سرموضوعات موشکی

نیشابوری گفت: تلاش آمریکا برای صدور قطعنامه علیه کشورمان ناکام ماند، مسئولین باید هوشیار باشند آمریکا برای کشاندن ایران به پای میز مذاکره موشکی تلاش فراوانی می کند. آمریکا تلاش می کند ایران را به عنوان عامل تهدید و ناامنی منطقه معرفی کند. مساله موشکی ایران شفاف است و ما برای دفاع از خود هر سلاحی که لازم باشد می سازیم و تقویت می کنیم. مسئولان و ملت باید مقاومت کنند و تن به مذاکره ندهند.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir