حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

مسئولان با وحدت کلمه دست رد بر سینه وزیر خارجه فرانسه زدند /آمریکا و هیچ کشوری حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارند

نمایش خبر : 17734 | تاریخ انتشار : 18 اسفند 1396

به گزارش سفیر آشتیان؛ حجت‌الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک روز مادر و زن گفت: همه باید قدردان مادران و همسران باشیم، نقش زن بسیار بالاتر از نقش مرد است، چراکه نقش انسان‌سازی را عهده‌دار است.

وی افزود: شریف ترین شغل خانه‌داری، مادری و بچه‌داری است. هیچ شغلی به شرافت شغل مادری نمی رسد، دشمنان می‌خواهند جایگاه زن را در جامعه و خانواده از بین ببرند. امروز در غرب زن تبدیل به یک تبلیغ کننده کالاهای تولیدی و ملعبه دست هوسرانان شده است.

نیشابوری با اشاره توجه به دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در اداره جامعه اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دوران دفاع مقدس، قبل و بعد از آن با روحیه بالا به آینده امید داشتند و امروز هم با همین روحیه ضمن نقد منصفانه، با دلسوزی تمام به دنبال اصلاح جامعه و مدیریت آن هستند.

مسئولان به منویات مقام معظم رهبری عمل کنند

امام جمعه آشتیان با تاکید بر اینکه مسئولان بایستی در راستای عمل به منویات رهبری تلاش و درصدد اصلاح موارد تذکر داده شده برآیند، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در مراسم ۱۹ دی به صراحت از زخم ها و مشکلات جامعه سخن گفتند و بلافاصله فرمودند؛ « مشکلی در کشور نیست که قابل حل نباشد».

وی گفت: رهبری معظم انقلاب بارها فرمودند؛ « من به آینده کشور امیدوار هستم و می دانم خداوند اراده کرده است این ملت را به عالی ترین درجات برساند و به فضل الهی چنین خواهد شد». جوانان نسل سوم انقلاب باید به میدان بیایند و مدیران جهادی باید آستین را بالا بزنند و با کارآمدی و تکیه بر ظرفیت های داخلی تمام مشکلات را حل کنند.

نیشابوری افزود: تفکرات انقلابی، انگیزه های انقلابی، بصیرت و اقدام انقلابی جزو سر فصل هایی است که جوان های ما باید به یاد داشته باشند. جمهوری اسلامی قوی است و دلیل قوت آن هم چهل سال ایستادگی در برابر استکبار است. در برابر این دشمنان مستکبر ایستاده‌ایم و خواهیم ایستاد و آنان باید بدانند که هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

مسئولان با وحدت کلمه و شجاعت انقلابی دست رد بر سینه وزیر خارجه فرانسه زدند

امام جمعه آشتیان از مواضع انقلابی مسئولان کشور در مقابل وزیر امور خارجه فرانسه تقدیر کرد و گفت: مسئولان با وحدت کلمه و شجاعت انقلابی دست رد بر سینه وزیر زیاده خواه امورخارجه فرانسه زدند و او را مایوسانه راهی کردند. وزیر خارجه فرانسه قبل از سفر تصور می کرد که به سه مطالبه مهم خود از ایران می‌رسد ولی در هر سه مسئله موشکی، برجام و نقش منطقه ای ایران به این مطالبه خود دست نیافت.

وی افزود: وزیر امور خارجه فرانسه بیشتر نماینده دولت آمریکا بود تا نماینده دولت فرانسه، او می خواست برجام به شکل نامحدود ادامه پیدا کند. او به دنبال محدودیت برنامه موشکی ایران و عدم حمایت ایران از جبهه مقاومت در منطقه بود.

جمهوری اسلامی ایران زیر بار خواسته های نامشروع نخواهد رفت/آمریکا و  هیچ کشوری حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارند

نیشابوری گفت: وزیر امور خارجه فرانسه با دست خالی بازگشت، البته پاسخ کوبنده مسئولان برای او کافی بود تا بداند ایران زیر بار خواسته های نامشروع آن ها نخواهد رفت.

امام جمعه آشتیان گفت: آمریکا و  هیچ کشوری حق دخالت در امور داخلی ایران را ندارند. آن ها باید پاسخ دهند که چرا منطقه را تبدیل به بشکه باروت کرده اند؟! تمام مسئولان یک صدا اعلام کرده‌اند که توان دفاعی ایران قابل مذاکره نیست.

وی افزود: اروپایی ها به جای فشار به ایران، به آمریکا فشار بیاورند تا برجام را اجرا کند. اروپایی ها که واسطه و دنباله روی آمریکا هستند، باید مستقل باشند.

جمهوری اسلامی ایران به برنامه موشکی خود با قدرت ادامه می دهد

نیشابوری خاطر نشان کرد:  آمریکا از برجام خارج نمی شود و دنبال امتیازگیری است، آمریکا فشار می آورد تا امتیاز بگیرد باید مقاومت کرد. ایران به برنامه موشکی خود با قدرت ادامه می دهد. آن ها دیروز مسئله هسته ای را طرح کردند و امروز مسئله موشکی، حتما فردا هم مسئله حقوق بشر، حجاب و غیره را مطرح می‌کنند.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir