حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: 95 درصد مراجعات مردمی نمایندگان مجلس در خصوص اشتغال است/ عملکرد دولت در حوزه تولید و اشتغال با نقطه مطلوب فاصله بسیاری دارد

نمایش خبر : 110 | تاریخ انتشار : 19 اسفند 1396

به گزارش سفیرآشتیان به نقل از راه دانا -سید تقی کبیری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به عملکرد دولت در خصوص شعار سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" اظهارداشت: در خصوص عملکرد اقتصادی دولت در حوزه تولید و اشتغال باید صراحتا اعلام کنیم که دولت در این زمینه توفیق نداشته است، امروز بیش از 95 درصد از مراجعات مردم به دفاتر نمایندگان در خصوص اشتغال است.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: دولت توفیقاتی را در خصوص مهار تورم و کنترل آن داشته است که این امر را می توانیم از توفیقات دولت برشماریم اما در حوزه تولید و اشتغال متاسفانه توفیقی نصیب دولت تا کنون نشده است؛ چرا که بر اساس برنامه شش توسعه دولت باید 1 میلیون و 300 هزار شغل ایجاد می کرد که بر اساس امار تنها 700 هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نتوانسته است بر اساس شعار سال عمل کند ، بیان داشت: حمایت از تولید و راه افتادن چرخه تولیدی کشور یکی از مهم ترین دغدغه ها و اولویت های دولت باید باشد؛ باید بگوییم دولت در این زمینه نتوانسته است بر اساس شعار سال و اهدافی که رهبری در اوایل سال اعلام کردند عمل کند و عملکرد دولت با نقطه مطلوب فاصله بسیاری دارد.

 

کبیری همچنین با اشاره به عدم حمایت از بنگاه های اقتصادی و تولید در کشور عنوان کرد: امروز بسیاری از بنگاه های کوچک و بزرگ که ظرفیت بسیار بالایی در امر تولید را در کشور دارند با کمتر از 50 درصد ظرفیت در حال فعلایت هستند و بسیاری از انها در حال تعطیل و نیمه تعطیل به سر می برند .

 

وی افزود: تعطیلی و نیمه تعطیلی کارخانه ها و بنگاه های تولید در کشور یعنی به خاک سیاه نشاندن کارگر و اشتغال آنها ، چرا که امروز زیر سایه کم لطفی و واردات بیش از حد دولت بسیاری از این کارخانه ها و بنگاه های اقتصادی در وضعیت نامطلوبی به سر می برند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir