حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: فاصله عملکرد دولت با اهداف اقتصادی در زمینه تولید و اشتغال/ با نقطه مطلوب فاصه زیادی داریم

نمایش خبر : 120 | تاریخ انتشار : 20 اسفند 1396

به گزارش سفیرآشتیان به نقل از راه دانا- قرجه طیار، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص عملکرد اقتصادی دولت در رابطه با شعار سال " اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" اظهارداشت: تلاش هایی از سوی دولت در این زمینه صورت گرفت و اهدافی نیز تعیین شد اما دولت نتوانست در این رابطه عملکرد موفقی داشته باشد.

 

وی ادامه داد: مجلس هم دولت را برای رسیدن به اهداف خود در زمینه تولید و اشتغال یاری و همواره کمک حال دولتی ها بوده است اما انچه که می توان گفت دولت هنوز با نقطه مطلوب یا همان رسیدن به شعار سال فاصله دارد و باید در این زمینه تمام نهادهای دولتی و بخصوص مجلس دولت را کمک کند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برخی از نواقص قانونی موجود در زمینه تولید و اشتغال اظهارداشت: برخی از قوانین و مقرراتی در کشور وجود دارند که در برخی از مواقع مانع رسیدن به اهداف می شود؛ یکی از مهم ترین چالش های مجلس و دولت قانون بانکداری کشور است که باید هرچه زودتر این قانون در کشور اصلاح و قانون جدید به اجرا درآید.

 

طیار درخصوص زمان تکمیل قانون بانکداری کشور اظهارداشت: تلاش های بسیاری از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس در این باره صورت گرفته است اما باز هم جای کار دارد و امیدوارم قبل از اتمام این دوره مجلس قانون نظام بانکداری کشور در مجلس به تصویب برسد.

 

وی ادامه داد : قانون نظام بانکداری کشور ما برای حدود 40 سال گذشته است و لازم است در این قانون تغییراتی را ایجاد کنیم؛ چرا که امروز بسیاری از قوانین این نظام از رده خارج شده و حتی در جایی دست و پای تولید کشور را نیز می گیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir