حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

تحول‌خواهی؛ مهمترین نکته دعای لحظه تحویل سال/ مسئولان توفیق چندانی در تحقق شعار سال کسب نکرده اند

نمایش خبر : 17568 | تاریخ انتشار : 25 اسفند 1396

به گزارش  سفیر آشتیان؛ حجت الاسلام نیشابوری در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: مقام معظم رهبری سال ۹۶ را سال اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید نام گذاری کردند. مردم و مسئولان باید قضاوت کنند که چقدر این شعار محقق شده است، علی رغم تلاش فراوان، مسئولان متاسفانه توفیق چندانی کسب نکرده اند و همچنان در رکود شدید به سر می بریم.

وی افزود: تعطیلی کارخانجات سبب افزایش بیکاری ها شده است. تداوم رکود منجر به نابودی تولید شده است، واردات بی رویه کالاهائی که مشابه داخلی دارد و قاچاق کالا سبب نابودی تولید داخلی شده است.

مردم آمارهای عبور از رکود مسئولان را قبول ندارند

نیشابوری اظهار کرد: آمارهائی که مسئولان می دهند و دائم تکرار می کنند که ما رکود عبور کرده ایم را مردم قبول ندارند، بعضی از مسئولان فکر می کنند حرف درمانی و ایجاد امید موقت مشکل را حل می کند. این روش کارایی خود را از دست داده و سبب کم شدن اعتماد عمومی میشود.

امام جمعه آشتیان بیان کرد: خواسته دوم رهبری و مردم ایجاد اشتغال است. همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛«پایه اصلی ایجاد اشتغال پایدار و رونق تولید است و اگر دولت برای رونق تولید گامی بلند بر می داشت، اثرات آن در اشتغال محسوس بود». متاسفانه نه تنها معضل بیکاری حل نشد بلکه به تعداد بیکاران اضافه شد و این مشکل پیچیده تر شد.

وی ادامه داد: در حوزه اشتغالزایی مسئولان آمارهای فراوانی می دهند ولی مردم قبول ندارند، در دوران انتخابات ریاست جمهوری رئیس جمهور و معاون اول قول ایجاد یک میلیون شغل را دادند. باید دید این وعده محقق شده است یا نه؟

نیشابوری با اشاره به سخنان رهبری با نمایندگان خبرگان گفت: معیشت و همراهی خداوند وعده قطعی جبهه حق است، شرط تحقق وعده های الهی ادای وظایف علما، ادای وظیفه مسئولان نظام، پایبندی در عمل به تقوا و کار و تلاش است.

امام جمعه آشتیان بیان کرد: مجموعه نیروهای انقلاب بویژه جوانان پای انقلاب ایستاده اند و اهداف انقلاب را پیگیری می کنند . البته از مشکلات معیشتی و دیگر مشکلات مردم اطلاع داریم امام معتقدیم که هیچ مشکلی حل نشدنی در کشور وجود ندارد.    

تحول خواهی؛ مهمترین نکته دعای لحظه تحویل سال

نیشابوری تصریح با اشاره به دعای تحویل سال تصریح کرد: اعیاد خود را با تکبیر زینت دهید، با ذکر عید نوروز را زینت دهید، مهمترین نکته در دعای تحویل سال تحول خواهی است . یکی از رموز موفقیت و پیشرفت هر فرد و ملتی تحول خواهی آن ها است.

امام جمعه آشتیان افزود: روحیه تحول خواهی در انسانها متفاوت است، آنچه مهم است باید دید در چه چیز باید تحول ایجاد شود. تا زمانی که تحول فکری و اندیشه ای و اعتقادی بوجود نیاید، هیچگونه تحول مثبتی شکل نمی گیرد زیرا تمام تصمیمات و جهت گیری ها و فعالیت های انسان برخواسته از نوع نگرش و اندیشه او است.

وی گفت: امام خمینی (ره) اول در خود تحول ایجاد کرد و بعد مردم را متحول کرد. امام خمینی(ره)پرچمدار یک تحول جهانی شد. همه پیامبران آمدند تا انسان را متوجه ظرفیت های فراوان در وجودش کنند و او را متحول کنند.

سال ۹۶؛ سال پیروزی های پیاپی ملت برای حفظ نظام جمهوری اسلامی

نیشابوری افزود: سال ۹۶ را می توانیم سال پیروزی های پیاپی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است. مردم کریمانه آنچه در توان داشتند برای حفظ و صیانت از انقلاب تقدیم کردند. پیروزی جبهه مقاومت، ناکامی پروژه های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران، گسترش نفوذ الهام بخش انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه، مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۹۶، حماسه ۲۲ بهمن و تجدید میثاق با شهدا و رهبری و حضور غیر تمندانه مردم ایران در کارنامه مردم انقلابی می درخشد.

مسئولان در سال ۹۷ با عزم افزون تر برای تحقق مطالبات مردم تلاش کنند

امام جمعه آشتیان خاطر نشان کرد: صاحب اصلی انقلاب و مملکت مردم هستند و روح و حیات نظام اسلامی با حضور در همه صحنه ها رقم خورده است. مسئولان باید بکوشند برای مردم حرکت و کار کنند. مسئولان در سال ۹۷ باید عزم و همت بیشتری برای جامه عمل پوشانیدن به مطالبات به حق مردم به خرج دهند.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir