حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

همایش بزرگداشت پدر علم زمین شناسی ایران در آشتیان برگزار شد

نمایش خبر : 2420 | تاریخ انتشار : 27 مرداد 1394

  

به گزارش سفیر آشتیان، علی روشنایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان در این مراسم که با حضور امام جمعه این شهرستان برگزار شد گفت: دکتر عبدالکریم قریب خدمات بسیار زیادی به ایران اسلامی تقدیم کرده است.

 

 

وی افزود: کتب نگاشته شده از دکتر قریب امروز در بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور و حتی جهان در حال تدریس است و این نشان از علم سرشاراین استاد می باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان دکتر قریب را موسس رشته زمین شناسی در این دانشگاه خوانده و اظهار کرد: خدماتی که دکتر قریب به دانشگاه آزاد اسلامی آشتیان داشته بسیار زیاد و گرانقدر است.

وی موزه زمین شناسی پارس را یکی از مراجع زمین شناسی بی بدیل در استان مرکزی معرفی کرد و اضافه کرد: دانشجویان تربیت شده توسط ایشان این موزه زمین شناسی را تدارک دیده اند که یک منبع خاص برای مطالعه کارشناسانه می باشد.

فرماندار آشتیان نیز در ادامه این همایش گفت: مجموعه فرهنگی دکتر قریب با پیگیری های صورت گرفته به زودی کلنگ زنی می شود تا نمادی برای شهرستان آشتیان باشد.

 

 

 

محمود حسنی افزود: خدمت به مردم و کشور و تعصب نسبت به ایران اسلامی مهم ترین ویژگی دکتر قریب است و به همین دلیل است که ایشان در کنار جایگاه علمی دارای جایگاه اخلاقی ویژه نیز می باشد.

در ادامه این همایش فرهاد قریب فرزند دکتر عبدالکریم قریب خاطراتی را برای جمع بازگو کرد.

گفتنی است، دکتر عبدالکریم قریب، پدر علم زمین شناسی ایران، موسس دانشگاه اراک، عضو انجمن کانی‌شناسی و بلورشناسی فرانسه، مشاور سازمان انرژی اتمی و استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران بوده است.

دانشگاه تربیت معلم در سال ۱۳۷۱ برای ارج نهادن به تلاشهای علمی استاد سمیناری تشکیل داد همچنین سازمان انرژی اتمی نیز در سال ۱۳۷۲ بخشی از کتابخانه این سازمان را به نام ایشان نامگذاری کرد.

وی در سال 1381 به دلیل بروز سکته قلبی درگذشت و بنا به وصیت وی در زادگاهش آشتیان به خاک سپرده شد.

لازم به ذکر است، پدر علوم زمین شناسی، طب کودکان و دستور زبان فارسی از شهرستان آشتیان برخاسته اند.

 

 

 

 

 

 

 

 انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir