حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

دیروز برجام و اینک قراردادهای IPC

نمایش خبر : 364 | تاریخ انتشار : 27 تیر 1395
به گزارش سفیر آشتیان، کمال لطفی-علی رغم تاکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان مبنی بر عدم اجرای قراردادهای نفتی پیش از رفع کامل ایرادات آن، برخی مسئولان دولتی با شیوه نخ نمایی که در قصه برجام استفاده کردند، به دنبال فضاسازی برای تحمیل این قراردادهای استعماری به کشور هستند!

سید مهدی حسینی رئیس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی(پسرخاله عباس یزدان‌پناه از مرتبطان مهدی هاشمی در ماجرای رشوه استات اویل که بارها نام وی به‌عنوان یکی از متهمان در قضیه استات اویل اعلام گردید) امروز مدعی شد که "با یک حساب سرانگشتی هر گونه تاخیر در اجرای قراردادهای نفتی ماهیانه 8 تا 10 میلیارد دلار زیان برای کشور به دنبال دارد"!!!

پیش از این در دوران منتهی به توافق برجام نیز ادعاهای مشابهی درباره زیان‌هایی با مبالغ نجومی به دلیل تاخیر در پذیرفتن برجام از سوی مسئولان دولت ارائه می‌شد!

از جمله این دروغ‌های بزرگ می توان به اکبر ترکان که مدعی شد "هر یک روز تأخیر مجلس در بررسی برجام، 100 میلیون دلار به اقتصاد کشور آسیب می‌رساند" و همچنین سیرویس ناصری(که به دلیل مفتوح شدن پرونده های سوءاستفاده مالی چند ماهی است ترجیح داده در خارج از کشور باقی مانده و به کشور بازنگردد) که گفت "روزی ١٠٠ تا ١٥٠ میلیون دلار هزینه تاخیر در اجرای برجام است."! اشاره کرد!

البته با وجود خسارت محض ایجاد شده پس از اجرای برجام که حتی صدای علی اکبر صالحی را هم در آورد ولی همین افراد هنوز سکوت اختیار کرده اند، به نظر می رسد شیوه نخ نمای جریان تاجر دولتی در اعلام مبالغ بالا برای پیش‌برد اهدافی است که نتیجه آن پر شدن جیب دلالان نفتی و ضربات جبران ناپذیر به ذخائر کشور است!

اما شاید هم از آنجا که "جوینده، یابنده است"، با لو رفتن فیشهای نجومی مدیران دولتی، آنها برای دریافت سهم خود از سفره انقلاب راه‌های جدیدی را پیدا کردند!انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir