حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

مدیر آموزش وپرورش آشتیان گفت: افزایش میزان موفقیت داوطلبان رشته ریاضی آشتیان در کنکور سراسری

نمایش خبر : 641 | تاریخ انتشار : 26 مرداد 1395

عبدالله آقا نوری، مدیر اداره آموزش و پرورش آشتیان در گفتگو با سفیر آشتیان گفت: امسال درصد قبولی دانش آموزان رشته ریاضی در کنکورنسبت به سال قبل بیشتر و با رتبه های بهتری بوده است.

وی اظهار کرد: بهترین رتبه ای  که در این شهرستان کسب شده  رتبه ۴۴۲ متعلق به دانش آموزی به نام محمد رضا براتی است.

مدیر آموزش و پرورش آشتیان در ادامه پیرامون انتخاب رشته دانش آموزان توضیح داد: دو مرکز برای مشاوره انتخاب رشته دانش آموزان در این شهرستان درنظر گرفته شده است که یکی مرکز مشاوره آزاد که آموزش و پرورش مکان در اختیار آن قرارداده است و از حمایت آموزش و پرورش برخوردار است و دیگری پایگاه رسمی مشاوره است که در آن از مشاور سطح اول کشوری استفاده می شود.

آقانوری افزود: در آشتیان ۱۶ مدرسه در سطح شهر و حدود ۲۰ مدرسه در روستا قرار دارد که ۳ مدرسه غفوری، محمد رسول الله(ص) و فرقانی از جمله مدارس خیر ساز این شهرستان است.

وی تعداد کل دانش آموزان شهرستان آشتیان را دو هزار و ۱۹۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد یک هزار و ۲۵۳ نفر دانش آموز ابتدایی، ۵۴۸ نفر در مقطع متوسطه اول، ۲۳۶ نفر در مقطع متوسطه دوم و ۱۵۴ نفر در شاخه کار و دانش در حال تحصیل هستند.

مدیر آموزش و پرورش آشتیان پیرامون مشکلات این اداره گفت: عمده مشکلات آموزش وپرورش شهرستان در حوزه نیروی انسانی است به طوری که اکنون به دلیل کمبود معلم، از ۶۹ کلاس، ۳۰ کلاس آن در شیفت عصر دایر می شود.

آقانوری مطرح کرد: کمبود نیروی انسانی خصوصا در مقطع ابتدایی مهمترین مشکلی است که این اداره با آن مواجه است .

وی تصریح کرد: این  در حالی است که سال آینده با بازنشسته شدن  حدود ۱۲ نفر از معلمان ابتدائی با ۵۰ درصد کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی مواجه می شویم. 

مدیر آموزش و پرورش آشتیان کمبود اعتبار را از دیگر مشکلات این اداره برشمرد و خاطرنشان کرد: با کمک خیرین و تدابیر دولت در صدد رفع آنها بر آمده ایم.

انتهای پیام/ ر

دیدگاه کاربران
همشهری: ضمن عرض خسته نباشید باید عرض کنم که آقای براتی۴۹۲ بودن/ با آرزوی موفقیت برای ایشون
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir