حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

سفرهای کمیسیون برنامه و بودجه ارتباطی با سفرهای استانی دولت ندارد

نمایش خبر : 344 | تاریخ انتشار : 6 شهریور 1395

به نقل از سفیر آشتیان ،کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی است.

 

این کمیسیون انجام وظایف محوله در محدوده برنامه، بودجه، نظارت برنامه و بودجه، دیوان محاسبات و امور مالی مجلس را انجام می دهد.

 

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، آمار و خدمات عمومی فنی و همچنین نظارت و مراقبت بر اجرای مقررات بودجه و امور مالی مجلس و نحوه ی هزینه کردن آنها را برعهده دارد.

 

 این کمیسیون برای رسیدگی به عملکرد بودجه سالیانه مجلس و ارائه گزارش آن حداکثر تا پایان شهریور ماه سال بعد برای چاپ و تفریغ بین نمایندگان و بازرسی و رسیدگی دقیق و نظارت در مورد کلیه اموال و اشیا منقول و غیرمنقول مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود.

 

اعضای کمیسیون برنامه وبودجه مجلس با هدف نظارت بر نحوه هزینه کرد در محل پروژه ها و اعتباراتی که درون بودجه سنواتی دیده می شود به بازدید میدانی از مناطق مختلف کشور می پردازد.

 

محمد حسینی رئیس مجمع نمایندگان استان در گفتگو با خبرنگار سفیر آشتیان با اشاره به سفرهای استانی کمیسیون برنامه و بودجه گفت: سفرهای کمیسیون در دستور کار همه کمیسیون ها هست، کمیسیون برنامه و بودجه از چندی پیش سفر هایی به استان های چهارمحال بختیاری، اردبیل و اصفهان داشته است.

 

وی افزود: هدف اصلی سفرهای کمیسیون برنامه و بودجه در ابتدای امر حفظ  وحدت، انسجام و یکپارچگی است و هدف مهم تر این کمیسیون بازدید و آگاه شدن از پروژه ها و فعالیت های استان ها است.

حسینی اظهار کرد: در کنار بازدید هایی که داریم می توانیم از این فعالیت ها ایده های تازه ای دریافت کنیم تا بتوانیم بهتر تصمیم گیری کنیم.

 

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: سفر به استان های مختلف در راستای پیشبرد اهداف نظام است و این سفر ها هیچ گونه ارتباطی با سفرهای استانی دولت ندارد.

 

وی افزود: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان میزبان همکاران را به استان های محل خدمت خود دعوت می کنند تا از نزدیک با پروژه ها و فعالیت های استان ها آشنا شوند.

 

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir