حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

خرید ۵۰ میلیون دلاری تجهیزات برای صنایع آشتیان/نرخ بیکاری در آشتیان ۴.۵ درصد است

نمایش خبر : 16136 | تاریخ انتشار : 7 شهریور 1395

به گزارش سفیر آشتیان، حسنی فرماندار شهرستان آشتیان در برنامه زنده تلویزیونی چهارسوق همدلی که شب گذشته از شبکه استانی آفتاب پخش شد در پاسخ به سوالهای شهروندان در تریبون آزاد با اشاره به دغدغه مردم این شهرستان درباره بیکاری گفت: دغدغه اصلی امروز جوانان موضوع بیکاری است.

وی با اشاره به نرخ بیکاری در سطح این شهرستان افزود: نرخ بیکاری در شهرستان ۴.۵ درصد بوده که این میزان از نرم استانی کمتر است و این به غیر از تلاش و همت مسئولین شهرستانی محقق نشده است.

فرماندار آشتیان تصریح کرد: در کنار ایجاد اشتغال خُرد در روستاها به منظور ایجاد اشتغال پایدار، با ارائه تسهیلات و تزریق نقدینگی به شرکت‌هایی که از سال ۸۸ در این شهرستان تعطیل بودند این شرکت‌ها مجدد به چرخه تولید بازگشتند و بستر لازم برای فعالیت و اشتغال بیشتری فراهم شد.

حسنی با اشاره به فعالیت شرکت آواپزشک در این شهرستان گفت: این شرکت محصولات پزشکی را در کشور تولید می‌کند که با توجه به این مسئله اشتغالزایی را در شهرستان ایجاد کرده است؛ با رونمایی از هشت محصول این شرکت در سال گذشته بیش از یک‌صد فرصت شغلی ایجاد شد.

وی افزود: همچنین با راه‌اندازی یک شرکت خصوصی در این شهرستان ۱۵۰ فرصت شغلی دیگر در دو ماه گذشته ایجاد شد؛ همچنین در مجموع از سال ۹۱ تا امسال ۴۰۰ فرصت اشتغال ثابت و پایدار در شهرستان ایجاد شده است.

 

​ ​

فرماندار آشتیان در ادامه با اشاره پوشش بیمه‌ای در سطح این شهرستان گفت: براساس آمار تامین اجتماعی در سال ۹۱، تعداد بیمه شدگان اصلی در آشتیان سه هزار و ۶۵۰ نفر بوده که امسال این رقم به چهار هزار ۵۰ نفر رسیده است.

حسنی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت در آشتیان گفت: با ارتقاء امکانات و توجه به بحث بهداشت بیمارستان  ۶۷ تختخوابی شهرستان توانست به بیمارستان درجه یک ارتقاء یابد.

وی مردم آشتیان را مردمی خونگرم و قدر شناس معرفی کرد و گفت: در مقابل این خونگرمی مردم آشتیان مسئولین تلاش دارند تا در حد توان و وسع خود برای مردم کار انجام دهند.

 

فرماندار آشتیان اقدامات صورت گرفته در این شهرستان را در راستای منویات مقام‌معظم رهبری درباره اقتصادمقاومتی دانست و گفت: در ستاد اقتصادمقاومتی استان مرکزی مصوب شد تا فرمانداران از تک تک واحدهای صنعتی بازدید کنند و ضمن بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی اقدامات لازم را انجام دهند.

حسنی در ادامه یادآور شد: پیرو این جلسه اقدامات مثبت در سطح شهرستان انجام شد و بسیاری از صنایع به چرخه تولید بازگشتند که نمونه بارز آن مثبت شدن تراز تجاری در سطح استان بوده است.

وی افزود: بیش از ۵۰ میلیون دلار تجهیزات برای واحدهای صنعتی خریداری و نصب شد که این نشان دهنده فعال شدن واحدهای صنعتی آشتیان است.

فرماندار آشتیان از بهره‌برداری تصفیه‌خانه این شهرستان درآینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: تصفیه‌خانه شهرستان آشتیان که نزدیک به هشت سال کار اجرایی آن تعطیل شده بود در نهایت پس از تامین بودجه لازم از سر گیری و امیدواریم پس از استقرار تجهیزات این تصفیه‌خانه در دهه فجر به بهره‌برداری رسد.

فرماندار آشتیان تاکید کرد: آسفالت جاد‌ه‌های بین روستایی جزو  برنامه‌های آتی و اولویت‌دار محسوب می‌شود.

حسنی در پایان بر لزوم تعامل میان مردم و مسئولین تاکید کرد و خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند روزهای یک‌شنبه در دیدار با فرماندار مشکلات خود را بیان کنند تا مسئولین پیگیر مشکلات باشند.

 

انتهای پیام/ر

دیدگاه کاربران
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir