حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

آشتیان ظرفیت بالایی در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی دارد

نمایش خبر : 465 | تاریخ انتشار : 15 شهریور 1395

عزت الله فراهانی مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آشتیان در گفت و گو با خبرنگار سفیر آشتیان گفت: امسال تا کنون نزدیک به ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بحث تسهیلات اقتصاد مقاومتی در این شهرستان در نظر گرفته شده که تا کنون ۵۰ درصد تسهیلات اقتصاد مقاومتی جذب  بانکها شده است و ۵۰ در صد مابقی هم تا یک ماه آینده جذب بانک می شود.

 وی افزود: این تسهیلات درعرصه کارگاه های قالیبافی ، صنایع تبدیلی، مرغ بومی، کارگاه صابون پزی و دام سنگین بوده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آشتیان افزود: در اجرای طرح اردوهای جهادی ۳۷ نفر در بخش جدول کشی بین مزارع روستای سرهرود شرکت داشته اند که این طرح با کمترین هزینه وکیفیت عالی به انجام رسیده است.

فراهانی تصریح کرد:در بحث اردوهای یک روزه نیز خواهران در جمع آوری محصولات کشاورزی فعالیت داشته اند.

وی دیگر برنامه های این شهرستان را اعزام دو اکیپ به روستاهای محروم وبرگزاری همایش هایی در قالب اقتصاد مقاومتی بر شمرد و تاکید کرد این برنامه ها در راستای عملیاتی کردن شعار امسال مقام معظم رهبری که به نام اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل مزین شده انجام شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آشتیان در ادامه گفت: آموزش اقتصاد مقاومتی با همکاری فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی در ۶ ماه اول سال انجام شده است و ۶ ماه دوم سال همایش هایی با محوریت اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.

فراهانی با اشاره به جذب بالای ۲۰ میلیارد ریالی بودجه سال گذشته از توان بالای آشتیان برای جذب بیشتر بودجه سخن گفت و افزود: این شهرستان قابلیت آن را دارد که بودجه شهرستانهای دیگری از استان را نیز که توان جذب ندارند جذب کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:از بنر و پلاکارد برای تبلیغات شهری در بحث اقتصاد مقاومتی استفاده شده است.

 

انتهای پیام/ ر

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir