حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

مهین ترابی مطرح کرد؛ کتاب را بعد از مطالعه اهدا می کنم

نمایش خبر : 281 | تاریخ انتشار : 15 شهریور 1395

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرانه مهین ترابی بازیگر تلویزیون، سینما و تئاتر با حضور در برنامه تلویزیونی «کتاب باز» گفت: هر کتاب یک جهان است و من در گذشته حوزه مطالعاتی خیلی آشفته ای داشتم و در هر زمینه ای مطالعه می کردم اما امروز گمشده ذهن و احساسات خود را در کتاب مثنوی معنوی پیدا کرده ام.

وی ادامه داد: به نظر من تمام معارف بشری و تمام علمی که بشر در سخنوری در ادبیات و فلسفه و عرفان کسب کرده یک طرف و برای من مولانا یک طرف است.

مهین ترابی در ارتباط با بخشش کتاب های خوانده شده، گفت: عموما اهل دوباره خواندن کتاب ها و بایگانی کردن شان نیستم و کتاب ها را بعد از مطالعه می بخشم مثلا چند سال پیش چندین کارتن از کتاب هایم را به یک کتابخانه هدیه دادم.

این بازیگر با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب خوانی گفت: نباید کتاب را پرستید بلکه کتاب باید در جان انسان تاثیر بگذارد و این جان انسان است که با ارزش است و باید پربار باشد. کتاب در واقع خورشیدی است که باید در معرض تابش آن قرار گرفت و انرژی و نور آن را با جان جذب کرد و این نور را به دیگران هم هدیه داد.

مهین ترابی در پایان گفت: حتما کتاب بخوانید؛ کتاب واقعا بهترین یار انسان است و این تنها یک شعار نیست. هیچ چیز مانند یک کتاب خوب انسان را به رویا و به سفری که روح را جلا می بخشد نمی برد. کتاب دریچه های تازه ای به روی انسان می گشاید و زندگی را معنای بهتری می بخشد. می توان گفت که کتاب خود معنای زندگی است و همه چیز را می توان در آن یافت.

برنامه تلویزیونی «کتاب باز» روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir