حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

سفیر سابق ایران در لیبی: پیگیری های مربوط به حادثه خونین منا نباید متوقف شود/ آل سعود رژیم هتاک و بی ایمان است

نمایش خبر : 314 | تاریخ انتشار : 16 شهریور 1395

پیگیری های مربوط به حادثه خونین منا نباید متوقف شود/ آل سعود رژیم هتاک و بی ایمان است

 

سفیر سابق ایران در لبنان گفت:مقام معظم رهبری تاکید دارند که در شرایط حاضر باید مردم و دولت های مسلمان کوشش کنند تا هر آنچه که سبب شده ماهیت آل سعود شناخته نشود را از میان بردارند و متوجه شوند که چه رژیم هتاک و بی ایمانی زمام امور یکی از مهم ترین فرائض اسلامی را به دست خود گرفته و در واقع حرمین شرفین را به اشغال خود در آورده است.

به گزارش سفیر آشتیان ؛ جعفر قناد باشی، سفیر سابق ایران در لبنان در گفتگو با خبرنگار"شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان" گفت: بیانات مقام معظم رهبری که خطاب به مسلمانان سراسر جهان است، پیامی بسیار مهم و راهبری در بر دارد که رهنمودهای مهمی را راجع به جایگاه حج در تعالیم اسلامی را مشخص و دیدگاه قرآنی را در خصوص این فریضه مهم با ابعاد سیاسی بسیار مهم تشریح  می کند.

قنادباشی درادامه افزود: پیام مقام معظم رهبری از طیف دیگر، مطالباتی را که مسلمانان جهان باید دنبال کنند و ابعاد این مطالبات، مشخصات و خصوصیات آن ها را  توصیف می کند.

سفیر سابق ایران در لبنان بابیان اینکه مقام معظم رهبری در این پیام از همه دولت ها و ملت های مسلمان می خواهند که ماهیت حکام آل سعود را بشناسند، تشریح کرد: رژیمی که در عربستان حاکم است متاسفانه سایه سیطره خود را بر مسجدالاحرام و اماکن مقدسه و حرمین شریفین انداخته و یک رژیم هتاک و بی ایمان است که مرتکب جنایات بسیار بزرگی در جهان اسلام شده است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری تاکید دارند که در شرایط حاضر باید مردم و دولت های مسلمان کوشش کنند تا هر آنچه که سبب شده ماهیت آل سعود شناخته نشود را از میان بردارند و متوجه شوند که چه رژیم هتاک و بی ایمانی زمام امور یکی از مهم ترین فرائض اسلامی را به دست خود گرفته و در واقع حرمین شرفین را به اشغال خود در آورده است.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: مقام معظم رهبری به دولت های مسلمان توصیه کردند که  حکام آل سعود را بشناسند و تاکید کردند که نباید گریبان چنین رژیمی را رها کرد چرا که آن ها به نام اسلام مرتکب خشونت بار ترین اعمال شدند.

قناد باشی اظهار کرد: از همه مشخص تر برخورد ظالمانه ای بود که این ها با مهمانان خانه خدا انجام دادند که پیگیری های مربوط به حادثه خونین منا نباید متوقف شود.

سفیر سابق ایران در لبنان عنوان کرد:از دیگر بیانات مقام معظم رهبری اقدام دیگری است که ملت و دولت های مسلمان باید انجام دهند و ان یک فکر اساسی برای مدیریت حرمین شریفین و مسئله حج است.

وی در ادامه افزود: هم اکنون مدیریت کنونی یک مدیریت ظالمانه و مبتنی بر خواسته های استعماری است و مدیریت حرمین شریفین دست افراد مسلمان، شایسته وبالیاقت نیست.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مسلمانان باید به فکر جایگزینی برای مدیریت باشند، توضیح داد:  تاکید مقام معظم رهبری بر این است که هرگونه کوتاهی که مسلمانان در تعیین یک مدیریت صالح، پارسا و بالیاقت داشته باشند در آینده بامشکلات بیشتری روبه رو خواهند شد.

قنادباشی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در ابتدای پیامشان ویژگی های عرفانی حج ومشخصات  انسان ساز  حج را بیان می کنند و در واقع حج را به عنوان یک هدیه الهی که سبب رشد مسلمانان می شودو مسلمانان را از فساد و منجلاب نجات می دهد بیان می کند.

سفیر سابق ایران در لبنان گفت: اشاره دیگر مقام معظم رهبری به رسانه های بیگانه است که همکاری  با رژیم ال سعود همکاری می کنند و همچنین گروه های تبلیغاتی هم سو با صهیونیست ها و آمریکا سعی می کنند که این مفتی های وهابی را در لباس تقوا معرفی می کنند که این افراد علیه جمهوری اسلامی ایران صحبت می کنند که در حقیقت اینان افراد فتنه انگیزی هستند که در خدمت حکام سعودی و استعمار قرار گرفته اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در پایان کلامشان به مسئله سعودی ها پرداختند و سعی کردند که بحث بسیار مهم حاکمیت و سیطره آن ها را بر حرمین شریفین تشریح کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir