حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

صدای پای دولت در آشتیان به گوش می رسد

نمایش خبر : 581 | تاریخ انتشار : 3 مهر 1395

به گزارش سفیر آشتیان، شهرستان آشتیان 1 شهر و 31 روستا دارد که جمعیت آن 28 هزار نفر است، در همین روزهای آتی صدای زنگ کاروان تدبیر و امید به گوش می خورد، البته زمان سفر هنوز کاملا مشخص نیست اما زمانی که اعلام شده است هفته اول مهرماه است.

شهرستان آشتیان کارگاه های کوچک و بزرگ تولیدی و صنعتی بسیاری دارد و باید از ظرفیت ها و پتانسیل این شهرستان بهره برداری مناسبی شود.

سمیه آشتیانی در گفتگو با خبرنگار سفیر آشتیان گفت: در سطح روستاها از ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید بالغ بر 28060 میلیون اعتبار در قالب سرفصل های مختلف در روستاها هزینه شده است که رشد چشمگیری را در مقایسه با اعتبارات سنوات قبل نشان می دهد، در هفته دولت سال جاری نیز 18 پروژه قابل افتتاح و کلنگ زنی با اعتبار بیش از 5 میلیارد ریال در سطح روستاهای شهرستان اجرا شده است که هم زمان با سفر رئیس جمهور به استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در حال حاضر نیز مهم ترین پروژه های بخشداری در روستاهای شهرستان آشتیان احداث بلوار گرکان با مساعدت خیرین شهرستان وتکمیل سالن چندمنظوره روستای زرنوشه با کمک مردم روستا انجام می گیرد و تکمیل بلوار روستای نادر آباد، بهره برداری از بوستان های روستاهای کردیجان، سقرجوق، سیاوشان و هزار آباد است.

سمیه آشتیانی با اشاره به حفظ آثار تاریخی شهرستان آشتیان گفت: پیگیری در جهت استفاده از توان بخش خصوصی در زمینه مرمت و بهسازی اماکن تاریخی روستاهای شهرستان مانتد منزل تاریخی دکتر قریب در گرکان و حمام های تاریخی کردیجان و سیاوشان انجام شده است.

پیگیری در راستای پیشرفت و توسعه اشتغال روستایی و حرکت به سمت اصلاح ساختار های اقتصادی و تولیدی روستاها و افزایش نرخ مشارکت روستائیان با استفاده از تسهیلات مناسب معاونت امور زیر بنایی و توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری و تقویت واحدهای موجود در روستاها اقداماتی انجام گرفته است.

بخشدار مرکزی در زمینه پروژه آبرسانی به روستاهای مجتمع شمال شرق آشتیان گفت: تاکنون اقدامات خوبی انجام شده و با پیگیری فرماندار در جلسه شورای اداری سفر کاروان تدبیر و امید به استان مطرح و پیگیری می شود.

پروژه های قابل افتتاح شهرستان آشتیان، اتاق عمل و زایشگاه بیمارستان امام سجاد، پروژه های مهار سیل ( گابیون بندی منابع طبیعی) و آب رسانی به دشت های کشاورزی است.

زیرسازی و جدول گذاری در روستای موسی آباد، افتتاح بلوار روستای نادر آباد، افتتاح بوستان های روستایی در روستاهای بهارستان، نور آباد و نجف آباد است.

تعویض شبکه آبرسانی داخلی روستای فیض اباد ، نصب مخازن مکانیزه، جمع اوری پسماند در یک منطقه و چندین پروژه جدول گذاری و بهسازی معابر در روستاها و ... است.

انتهای پیام

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir