حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

گفت و گو با رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آشتیان: پیام های امام (ره) برای رزمندگان بمب روحیه ای در جبهه ها بود/ جوانان عرصه دفاع از کشور و انقلاب را خالی نگذارنند

نمایش خبر : 730 | تاریخ انتشار : 5 مهر 1395

به گزارش سفیر آشتیان، به بهانه هفته دفاع مقدس به سراغ رزمندگانی رفتیم که یادگاران دوران دفاع هشت ساله از مرز و بوم اسلامیمان هستند و روزگاری برای عزت امروزی کشورمان از خود گذشتگی ها کرده اند.

 

همراه با رمضان خسروخانی آزاده ای که 2 سال از بهترین دوران زندگی خود را در زندان های رژیم بعث عراق سپری کرده است به منزل احمد محمد زمانی جانبازی که چشم خود را برای دفاع از کشورش فدا کرده است تا دشمنان کوچترین چشم طمعی برای دست آویزی به این خاک و بوم نداشته باشند، رفتیم.

 

سادگی و بی آلایشی بزرگ ترین زیبایی خانه پر محبتشان بود و کلام رسا و پر ابهتشان نشان از دلاوری و جانفشانی های دوران دفاع داشت.

 

حضور در جبهه را وظیفه خود می دانستند و از نیتشان برای شرکت در جنگ گفتند که برای رضای خدا و رسولش در این وادی قدم برداشته و اگر بازهم تیری به سمت کشور پرتاب شود از اولین مدافعان ایران اسلامی خواهند بود.

 

از جو حاکم بر جبهه ها که پرسیدم خسرو خانی لبخندی زد و گفت: «بهترین و اعلی ترین تعریف برادری بین رزمندها جریان داشت و توی اون غوغاکده که آتش و خون از زمین و آسمون به سرمون می ریخت همه با روحیه ی جهادی به هم کمک می کردن و کارها رو پیش می بردن.»

 

 

با هیجان و طراوت ادامه داد که: «جنگ بود دیگه، دشمنم شدیداً مسلح، روزایی هم بود که آتیش عراقیا بدجوری سنگین بود و حسابی بچه ها رو اذیت می کرد ولی اگه تو همون روزای سخت، پیامی از امام (ره) به دست بچه ها می رسید بمب روحیه ای بود برای رزمنده ها، جبهه زیر و رو می شد و همه چیز به نفع ما تغییر می کرد.»

 

از شهدای هم رزمشان که پرسیدم محمد زمانی آهی کشید و گفت: «شهدا اسطوره های اصلی این کشورن، اگه نبودن شهدایی مثل همت ها و زین الدین ها امروز اسمی از ایران وجود نداشت، همه ما وظیفه داریم بزرگی شهدا رو برای نسل جوان امروز بازگو کنیم تا راهشون ادامه داشته باشه.»

 

 

تأکید ویژه ای بر باز بودن عرصه دفاع از کشور داشتند و از تهدیدات امروز دشمنان علیه انقلاب گفتند: «امروز انقلاب ما نیاز به رزمندهای جدید داره که جا پای قدم های شهدا بذارن و صلابت و قدرت کشورمون رو به همه دنیا نشون بدن، اگه ما با تکیه به علم و دانش جوونامون پیشرفت کنیم هیچ ابر قدرتی نمی تونه جلومون وایسته و برامون خط و نشون بکشه.»

 

خسروخانی ضمن توصیه به جوانان در اطاعت از فرامین رهبر انقلاب گفت: «اگه امروز می بینیم که ایران اسلامی در میان هیاهوی جنگی کشورای اطراف امنیت پایداری به دست آورده به این خاطره که دشمن های این کشور و انقلاب می دونن رهبری نترس هدایت ایران بزرگ رو به عهده داره، پس همونطور که امام خمینی (ره) فرمودند پشتیبان ولی فقیه باشید تا کشور شما آسیبی نبیند.»

 

گفتنی است، شهرستان آشتیان 826 شهید، آزاده، جانباز و ایثارگر به انقلاب و کشور تقدیم کرده است.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
آشتیانی: باریکلا سفیر
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir