حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

بزرگداشت علامه سیدجلال الدین در آشتیان برگزار می شود

نمایش خبر : 1253 | تاریخ انتشار : 10 مهر 1395

 

به گزارش سفیر آشتیان، حسین سبحانی رئیس دبیرخانه مفاخر استان مرکزی در نشست کارگروه تخصصی امور فرهنگی آشتیان گفت: شهرستان آشتیان مهد پرورش بزرگان و نخبگانی است که تاریخ ایران به آن می بالد.

 

وی اضافه کرد: شخصیت های بزرگی همچون میرزا حسن آشتیانی، دکتر قریب، عباس اقبال آشتیانی، دکتر مصدق، پروین اعتصامی و علامه سید جلال الدین آشتیانی از جمله بزرگانی هستند که از این شهر برخاسته اند.

 

رئیس دبیرخانه مفاخر استان مرکزی با اشاره به اینکه در استان مرکزی بیش از 10 هزار شخصیت و فاخر علمی وجود دارد تصریح کرد: اگر امروز ما از این شخصیت ها تجلیل نکنیم کشور های دیگر برای مصادره این نام های بزرگ اقدام می کنند.

 

محمود حسنی فرماندار آشتیان نیز در این نشست گفت: یکی از خواست های به حق مردم آشتیان تجلیل از مفاخر و بزرگان این شهرستان و ثبت آثار و نام آنها برای آیندگان است.

 

وی علامه سید جلال الدین آشتیانی را یک شخصیت فراملی و مایه افتخار کشور دانسته و بر معرفی هر چه بیشتر آثار و کتب آن به نسل جوان  تأکید کرد.

 

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir