حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی: یک هزار و 300 روحانی کار تبلیغ ایام محرم در استان مرکزی را انجام می دهند

نمایش خبر : 435 | تاریخ انتشار : 11 مهر 1395

 

حجت الاسلام صفر قربانپور مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی در حاشیه همایش ائمه جماعات و مسئولین هیأت مذهبی شهرستان آشتیان به سفیر آشتیان گفت: در ایام محرم امسال، یک هزار و 700 هیئت مذهبی در استان مرکزی فعال هستند.

 

وی اضافه کرد: ثبت و آمارگیری از هیأت های مذهبی استان مرکزی در راستای مدیریت و برنامه ریزی و برگزاری هرچه باشکوه تر مراسمات عزاداری ایام شهادت امام حسین (ع) انجام شده است که امیدواریم نتیجه خوبی داشته باشد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ضمن معرفی سامانه طوبی افزود: یک هزار و 400 مداح در استان مرکزی ساماندهی و در سامانه طوبی ثبت نام کرده اند که این اقدامات می تواند کمک بسیار بزرگی برای جلوگیری از نفوذ خرافات در عزاداری های محرم و صفر داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه هیأت عزاداری باید از هرگونه وهن و خرافه به دور باشند تصریح کرد: بزرگان و ریش سفیدان هیأت مذهبی باید در این زمینه ایفای نقش کنند و با منش خود جلوی برخی حرکات ناشایست را بگیرند.

 

قربانپور در ادامه ضمن توصیه به هیأت مذهبی در برگزاری نماز ظهر تاسوعا و عاشورا، این اقدام را در راستای رضای امام حسین (ع) و شهدای کربلا دانست.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir