حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

تکمیل بازارچه صنایع دستی آشتیان تا پایان سال جاری

نمایش خبر : 457 | تاریخ انتشار : 13 مهر 1395

 

محمد حسینی مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان مرکزی در حاشیه بازدید از شهرستان آشتیان به سفیر آشتیان گفت: شهرستان آشتیان در زمینه تولید صنایع دستی از جمله تولیدات سفالینه و هنر مسگری سابقه بسیار طولانی دارد که باید با بها دادن به این هنرهای بومی در جهت حفظ آن عمل کنیم.

 

وی تعداد بناهای تاریخی ثبت شده شهرستان آشتیان را 30 مورد اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه آشتیان از قدیمی ترین و تاریخی ترین شهرهای استان مرکزی و حتی کشور است، بناهای تاریخی بسیاری را در خود جای داده که در تلاش هستیم آنها را شناسایی و برای حفظ این سرمایه های تاریخی اقدام کنیم.

 

مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان مرکزی در ادامه از راه اندازی موزه زمین شناسی استاد قریب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آشتیان خبر داد و گفت: در این موزه کتب و اسناد مدون پدر علم زمین شناسی ایران نگهداری خواهد شد که منبع علمی بسیار خوبی برای علاقه مندان به این رشته تحصیلی است.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir