حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

تولید بیش از 3 هزار و 600 تن گوشت قرمز و سفید در آشتیان

نمایش خبر : 529 | تاریخ انتشار : 14 مهر 1395

رفیع سهرابی رئیس شبکه دامپزشکی آشتیان در گفت و گو با سفیر آشتیان ضمن تبریک روز ملی دامپزشکی گفت: بیشترین سهم تولیدی گوشت در آشتیان به واحدهای مرغداری اختصاص دارد که وظیفه واکسیناسیون دامی در این حوزه را سنگین تر کرده است.

 

 

وی اضافه کرد: 35 واحد مرغداری مرغ مادر، گوشتی و تخم گذار در شهرستان آشتیان فعال هستند که تمامی آنها تحت نظارت شبکه دامپزشکی قرار دارد به طوری که در سال جاری بزرگترین واحد تولیدی مرغ گوشتی شهرستان به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی تعطیل شد.

 

رئیس شبکه دامپزشکی آشتیان از 700 تن تخم مرغ نیز در این شهرستان خبر داد و افزود: همچنین 29 واحد زنبورداری نیز در شهرستان آشتیان فعال هستند که در 6 ماهه سال جاری 5 تن عسل تولید کرده اند.

 

وی ادامه داد: بیش از یک هزار و 500 مورد بازرسی و نظارت بر واحد های فروش محصولات دامی نیز در شهرستان آشتیان صورت گرفته است که در این بازدید ها میزان 105 کیلوگرم گوشت تاریخ گذشته ضبط شده است.

 

سهرابی تعداد کل دام های سبک و سنگین گوشت قرمز شهرستان را بیش از 92 هزار رأس اعلام کرد و تصریح کرد: در این مدت 127 هزار مورد مایه کوبی دامی در واحد های تولیدی شهرستان با هدف جلوگیری از بیماری انجام شده است.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir