حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

به بهانه سفر رئیس جمهور؛ رفت و آمد مسئولین، فریاد ما و همچنان معضل اشتغال در آشتیان

نمایش خبر : 526 | تاریخ انتشار : 27 مهر 1395

به گزارش سفیر آشتیان، شنیدیم که گفتند مشکل اشتغال یکی از شهرهای استان موجب پژمرده شدن خاطرات مسئولین گشته و خواب از چشمان همه ربوده که ای وای و ای فغان که همه شهرهای استان پر از کارند و جوانان همه اشتغالیدند و آمار مهاجرت همه صفر که هیچ، اونوری گشته  و همه بازارها رونق گرفته و از این سو و آن سو سرمایه گذار است که دائم بر سر شهرها فرود می آید و کارخانه و گارکاه سبز می نمایند و دیگر نگوییم از کشاورزی پر آب و روغن استان که شهرتش جهانی شده و زمین های بایر همه آباد گشته و دیگر نمی بینیم بچه کشاورزها را در خیابان های پایتخت مشغول باربری و حمالی و بماند وضعیت خوش و خرم گردشگری استان که گر و گر هواپیماهای توریست های داخلی و خارجی است که در فرودگاه های استان نشست و برخاست می کنند و در کل در سراسر استان فاخرمان همه بلبلان بخوانند غیر از همین یک دیار.

 

القصه که شوری به پا شد و همه دست ها جنبید تا همه راهی بیابند برای این معضل استان و از سفر قفل گشای دولت هم خبرها رسید که قرار است هیأت دولت هم همانجا نشست کند و ریشه کن سازد این غده سرطانی بیکاری را.

 

به ناگاه صدایی از یکی از شهرهای دیگر برآمد که آهای! ما هم همین مشکل سرطانی شدن را داریم.

 

و همین فریاد کبریتی، به آتش کشید انبار باروت شهرهای دیگر را که مسئولین دریابید جوانان ما را و ایها الناس ما هم بیکاریم و شما خبر ندارید!

 

گویند حب بیشتری داشت یعقوب پیامبر (ع) به یوسف (ع) که دست نوازش پدر گونه ای بر سر پیامبر بعدی قوم می کشید و همین محبت پدرانه که حتی با هوشمندی پیامبرانه هم همراه بود عاملی شد بر حسد ورزی فرزندان یعقوب و فوقع ما وقع...

 

حال امروز مااندکی تمثال دارد به آن زمان که پدران مسئول شده استان شاید اندکی محبت دارند به شهرهای اسم و رسم دار که شاید من بی مسئولیت هم اگر بودم همین می کردم که خب معلوم است انجام عملی کوچک در این سرای پر اسم و رسم و رسانه پسند متوسط می نمایند و متوسط بزرگ و بزرگ، شگرف.

 

عقل سلیم هم همین را می گوید که اقبال عمومی در همین رسانه ها پنهان است و باید در یابیم تمایلات رسانه ها در این چنین شهرهایی که سوژه رسانه ای اند.

 

حالا نباشد آن 4 تا رآیی که از شهرستانک ها به دست می آید، به کجا برمی خورد نارضایتی آنها؟!

 

شاید به همین بهانه است که امروز روستاهای ما تخلیه گشته اند و شهرهای کوچک دائماً در چنگال بزرگ تر ها برای متراکم زیستن قرار گرفته اند که "عدالت بوق و رسانه ندارد".

 

خلاصه اما اینکه حرف ما این نیست که جماعت پدر، به فرزند دلبندتان کمتر برسید، نه!

 

سخن ما این است که اگر نگاه محبت آمیز و قولکی هرچند رسانه ای می دهید، به ما هم گوشه چشمی مختصر بیاندازید که ما جوانان شهرستانک ها هم اکنون نیازمند شغلی سبز هستیم.

 

و در کل این سخن با رئیس جمهور داریم که شما که رابطه خوبی با قفل و کلید دارید، کلید حل مشکل اشتغال، مدیریت جزیره ای که فقط به یک نقطه نگاه شود، نخواهد بود و توزیع عادلانه توجهات می طلبد؛ این غده سرطانی.

 

میثم فتحی

دیدگاه کاربران
آشتیانی: احسنت
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir