حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

برگزاری اولین سوگواره تعزیه در آشتیان

نمایش خبر : 447 | تاریخ انتشار : 16 آبان 1395

 

علی رضایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آشتیان در گفت و گو با سفیر آشتیان گفت: 8 گروه نمایشی تعزیه در مدت 6 روز و از بیست و دوم آبان ماه مصائب امام حسین (ع) و اصحاب ایشان را به نمایش در می آورند.

 

وی اضافه کرد: برای شرکت در این آیین مذهبی، نمایشی 20 گروه مختلف از سراسر کشور ثبت نام کرده بودند که بعد از بررسی های انجام شده این 8 گروه به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

 

رئیس اداره ارشاد اسلامی آشتیان از اجرای تمامی تعزیه ها در مهدیه امام صادق (ع) خبر داد و افزود: با توجه به فضای موجود در مهدیه امام صادق و با هماهنگی انجمن تعزیه آشتیان و بزرگان و ریش سفیدان هیأت امام صادق (ع) تصمیم به اجرای سوگواره در این مکان گرفته شد.

 

وی ادامه داد: در این سوگواره صحنه هایی از آغاز حرکت امام حسین (ع) از مکه مکرمه و واقعه عاشورا تا شام غریبان طفلان اباعبدالله (ع) و مصائب شام به نمایش در خواهد آمد.

 

رضایی هدف از اجرای این آیین را ترویج فرهنگ غنی امر به معروف و نهی از منکر در میان جوانان و بیان مصائب خاندان پیامبر معرفی کرد و اظهار داشت: تعزیه هنر بومی و ملی مردم ایران است که می توان با برگزاری اینچنین مراسم هایی به زنده نگهداشتن آن کمک کرد.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir