حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

رفع تصرف در اراضی ملی آشتیان/ ایجاد کمربند حفاظتی برای مقابله با سودجویان

نمایش خبر : 500 | تاریخ انتشار : 20 آبان 1395

 

مهدیار جودکی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آشتیان در گفت و گو با سفیر آشتیان گفت: به علت تمرد افراد از قانون و تخریب و تصرف غیر مجاز در اراضی ملی، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آشتیان به مراجع قانونی شکایت خود را مطرح کرد.

 

وی اضافه کرد: با شکایت و پیگیری این اداره و طرح موضوع در مراجع قضایی و پس از طی مراحل قانونی دادرسی، نهایتاً حکم قطعی بر محکومیت متصرفین اراضی ملی شهرستان آشتیان صادر شد.

 

جودکی اظهار داشت: بر اساس این حکم، با هماهنگی نیروی انتظامی و یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی با رفع آثار تصرف از منابع ملی، این اراضی مجدداً به بیت المال اعاده شد.

 

وی ارزش این اراضی را یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال اعلام کرد و افزود: با انجام این اقدامات 35 هکتار از اراضی ملی در راستای اجرای احکام قضایی و حفظ و حراست از اراضی ملی از دست متصرفان خارج شد.

 

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان آشتیان بیشتر این تصرفات را در حوزه کشاورزی دانسته و افزود: برای جلوگیری از تصرف و تجاوز مجدد در اراضی ملی شهرستان، کمربند حفاظتی از نوع خاکریز و کانال به طول 15 کیلومتر حول این زمین ها کشیده شد.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir