حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد؛ طلب هزار و نهصد میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از بیمه ها/ تخصیص 2 میلیارد ریال اعتبار به شبکه بهداشت آشتیان

نمایش خبر : 411 | تاریخ انتشار : 4 آذر 1395

به گزارش سفیر آشتیان، حسن طاهر احمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در نشست بررسی مشکلات درمانی شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان آشتیان گفت: یکی از بزرگ ترین مشکلات بخش بهداشت و درمان استان مرکزی کمبود نیروی متخصص در بیمارستان های استان است.

 

 

وی اضافه کرد: با توجه به طلب نزدیک به 2 هزار میلیارد ریالی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از بیمه ها مشکلات مالی بسیاری در این بخش مشاهده می شود که با پیگیری های دولت و پرداخت این وجه، معضلات علوم پزشکی استان مرکزی را مرتفع خواهد کرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از ساخت 101 خانه پزشک در روستاهای استان مرکزی خبر داد و افزود: از این تعداد 21 مورد از خانه پزشک ها در شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان به بهره برداری می رسد.

 

وی در خصوص مشکلات بهداشت و درمان شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان  نیز گفت: در این راستا به هرکدام از شبکه های بهداشت و درمان این سه شهرستان 200 میلیون تومان اعتبار تخصیص پیدا داده شد که با توجه به کمک های خیرین می توان به بهترین وجه از این اعتبار استفاده کرد.

 

 

 

طاهر احمدی ضمن اعلام پیگیری های انجام شده در خصوص تخصیص آمبولانس به بیمارستان امام سجاد (ع) آشتیان اظهار کرد: 2 آمبولانس نیز به شبکه بهداشت و درمان تفرش و اورژانس این شهرستان اهدا خواهد شد.

 

وی درمانگاه قائم روستای مزرعه نو از توابع شهرستان آشتیان را یکی از درمانگاه های بین راهی کلیدی در استان مرکزی معرفی کرد و افزود: با توجه به نزدیکی این درمانگاه به مسیر ارتباطی اراک-قم و شهرک صنعتی آشتیان، راه اندازی تمام وقت آن در دستور کار قرار گرفته است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی احداث و تجهیز اورژانس های پیش بیمارستانی را یکی از برنامه های آینده بخش بهداشت و درمان استان مرکزی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: احداث و تجهیز اورژانس روستای تاج آباد از توابع شهرستان آشتیان و روستاهای رودبار و جفتان از توابع شهرستان تفرش نیز در آینده نزدیک انجام می شود.

 

در ادامه این نشست مدیران شبکه بهداشت و درمان آشتیان، تفرش و فراهان و فرمانداران این سه شهرستان به بیان مشکلات درمانی منطقه پرداختند.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir