حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

استفاده از ظرفیت های بسیج در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در آشتیان

نمایش خبر : 574 | تاریخ انتشار : 7 آذر 1395

به گزارش سفیر آشتیان، بعد از پیروزی انقلاب مردم ایران صدام با خیال ضعیف شدن ارتش ایران پس از انقلاب مردمی، دست به حمله ای همه جانبه به کشورمان زد و با خیال تصرف 6 روزه ایران ماشین جنگی خود را راهی جبهه ها کرد.

 

ولی با فرمان امام خمینی (ره) نیروهای مردمی در قالب گردان های بسیج به جبهه های حق علیه باطل اعزام شدند و در کنار رزمندگان ارتش، برگ زرینی از افتخار و اقتدار را در تاریخ ایران اسلامی به ثبت رساندند.

 

 

اما امروز با توجه به جنگ فرهنگی و اقتصادی دشمنان در قبال ملت ایران وظیفه بسیج جنبه ای تازه یافته و گسترش فعالیت های این نیروی مردمی در این حوزه ها می تواند رشد و پیشرفت روزافزون کشور را در پی داشته باشد.

 

عزت الله فراهانی مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آشتیان در گفت و گو با خبرنگار سفیر آشتیان ضمن معرفی اقدامات انجام شده در بسیج سازندگی این شهرستان گفت: بسیج سازندگی در شهرستان آشتیان در زمینه اهدای تسهیلات به کارگاه های قالیبافی، صنایع تبدیلی، مرغ بومی، کارگاه صابون پزی و دام سنگین فعالیت داشته است.

 

 

وی اضافه کرد: در سال جاری تا کنون نزدیک به ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال بحث تسهیلات اقتصاد مقاومتی در این شهرستان در نظر گرفته شده که تا کنون ۵۰ درصد تسهیلات اقتصاد مقاومتی جذب  بانک ها شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آشتیان از مثبت بودن عملکرد طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان آشتیان خبر داد و افزود: در گذشته نیز طرح هایی از قبیل توزیع 2 هزار قطعه جوجه 45 روزه، توزیع بیش از 2 تن پیاز زعفران و کمک هزینه ساخت کارگاه های قالی بافی از طرح های موفق اقتصاد مقاومتی در شهرستان آشتیان بوده است.

 

 

وی عملیاتی کردن طرح های اردوی جهادی را گامی موثر در استفاده عملی از ظرفیت های بسیج معرفی کرد و گفت: در اجرای طرح اردوهای جهادی، ۳۷ نفر از نیروهای بسیجی شهرستان آشتیان در بخش جدول کشی بین مزارع روستای سرهرود شرکت داشته اند که این طرح با کمترین هزینه و کیفیت عالی به انجام رسیده است.

 

فراهانی با اشاره به جذب بالای ۲۰ میلیارد ریالی بودجه سال گذشته اقتصاد مقاومتی در شهرستان آشتیان از توان بالای این شهرستان برای جذب بودجه بیشتر سخن گفت و افزود: این شهرستان قابلیت آن را دارد که بودجه شهرستانهای دیگری از استان را نیز که توان جذب ندارند جذب کند.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir