حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

ثبت 233 موقوفه در آشتیان/خیرین اقدامات خود را با ثبت وقف جاودانه کنند

نمایش خبر : 362 | تاریخ انتشار : 9 آذر 1395

حجت الاسلام سید مرتضی ابراهیمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آشتیان در گفت و گو با سفیر آشتیان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون برنامه ریزی های متعددی برای گرایش هرچه بیشتر خیرین به سنت حسنه وقف در شهرستان اجرا شده است.

 

 

وی اضافه کرد: در این مدت همچنین موفق به ثبت 5 مورد وقف در شهرستان آشتیان شده ایم که با ثبت در سامانه ملی وقف در راستای مدیریت صحیح این اهدائیات مردمی گام برداشته ایم.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان َآشتیان از انجام دوره های مختلف آموزش قرآن در شهرستان خبر داد و افزود: در اجرای این طرح 420 نفر از علاقمندان به فعالیت های قرآنی آموزش های لازم را فراگرفته اند.

 

وی انجام فعالیت های فرهنگی را یکی از اهداف اداره اوقاف شهرستان آشتیان معرفی کرد و اظهار داشت: برگزاری طرح های متنوع آرامش بهاری ویژه ایام نوروز، طرح نشاط معنوی و  برگزاری جشن ها و مراسمات معنوی در مناسبت های مختلف در امامزادگان شهرستان آشتیان از جمله برنامه هایی است که می تواند موجب جذب جوانان و خانواده ها به این مرکز معنوی شود.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آشتیان نیازهای وقفی شهرستان آشتیان را در حوزه های درمان، ازدواج جوانان، تجهیز حوزه علمیه خواهران، کمک هزینه سفر زائران اربعین حسینی در سالهای آینده، کمک به تولید علم و فناوری در شهرستان، تهیه ملزومات ورزشی جوانان و کمک به مستمندان معرفی کرد و خواستار نگاه ویژه خیرین به این حوزه ها شد.

 

وی ضمن دعوت از شهروندان و خیرین در ثبت موقوفات تصریح کرد: خیرین آشتیان اقدامات و قدم های خوبی در شهرستان برداشته اند و چه بهتر است که این اقدام خود را با ثبت وقف به نام خود جاودانه کنند.

 

ابراهیمی خاطر نشان کرد: خیرین در صورتی که اهدائیات خود را به صورت وقف به ثبت نرسانند بعد از مدتی این اقدام آنان به فراموشی سپرده می شود و برای ثبت عمل خیر آنان بهتر است اقدامات خود در حوزه های بهداشت و درمان، ورزشی و معنوی به ثبت برسانند.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir