حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

بهزیستی آشتیان پذیرای 138 معلول و سالمند در مراکز نگهداری این شهرستان است

نمایش خبر : 409 | تاریخ انتشار : 13 آذر 1395

حسین شاه بابایی رئیس اداره بهزیستی شهرستان آشتیان در گفت و گو با سفیر آشتیان گفت: مراکز معلولین 14 معصوم در شهر آشتیان و مرکز معلولین روستای گرکان از توابع این شهرستان سالانه پذیرای معلولین از تمام نقاط کشور است.

 

 

 

وی اضافه کرد: این مراکز به صورت نیمه خصوصی و با کمک خیرین شهرستان آشتیان و استان مرکزی اداره می شوند.

 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آشتیان هزینه نگهداری هر معلول در ماه را در حدود 15 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: نزدیک به یک سوم از این مبلغ از یارانه دولتی بهزیستی و مابقی با کمک های خیرین تأمین می شود.

 

وی از حمایت مالی از 250 معلول در سطح شهرستان آشتیان خبر داد و تصریح کرد: در صورتی که خانواده ها تمایل به نگهداری معلولین در منازل خود داشته باشند کمک هزینه نگهداری از آنان را ماهانه به خانواده ها واریز می کند.

 

شاه بابایی تعداد سالمندان ساکن در مرکز آشتیان را 9 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: ظرفیت مرکز سالمندان شهرستان آشتیان یکصد نفر است که در صورت تمایل خانواده ها می توانند برای اسکان در این مرکز ثبت نام کنند.

 

وی ضمن تشکر از خیرین آشتیانی برای کمک های نقدی و غیر نقدی به مراکز این شهرستان خاطر نشان کرد: با توجه به هزینه های بسیار زیاد تأمین هزینه های بهداشتی و درمانی نگهداری از معلولین، همواره کمک های خیرین می تواند در این زمینه راه گشا باشد.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir