حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

بازیگر «شمر»: خانم مسنی با کیفش مرا زد!

نمایش خبر : 363 | تاریخ انتشار : 17 آذر 1395

 

محمد فیلی بازیگر نقش شمر در سریال مختارنامه از ناگفته‌های بسیاری درباره پذیرفتن این نقش سخن گفت.

به گفته محمد فیلی شروع کارش در هنر بازیگری از سال 50 با تئاتر شروع شده و سال 56 استخدام خانه فرهنگ و هنر درآمده است. وی گفته است: در سال 59 کارمند رسمی صدا و سیمای مرکز فارس شدم و کارم را ادامه دادم. هرگز خودم را به یک کار محدود نکردم به همین دلیل تجربیات بسیاری کسب کردم و صدا و سیمای مرکز فارس برایم دانشگاه بزرگی بود.
سریال روزی روزگاری یکی از خاطره‌انگیزترین سریال‌های صداوسیماست، وی این سریال را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: دلیل این حرفم این است که نقش‌ها دقیق نوشته و انتخاب شده بود و امکانات این فیلم نیز به طور کامل مهیا بود. 

فیلی درباره تجربه‌اش در فیلم مختارنامه افزود: « زمانی که پیشنهاد این کار به من داده شد من به هر نقشی برای بازی در این سریال فکر می‌کردم به غیر از نقش شمر. روزی که من به دفتر آقای فلاح رفتم و زمانی که وارد دفتر شدم آقای میرباقری تکیه زده بود به میز و با وارد شدن من به آن دفتر گفت شمر من هم وارد شد.

 من برگشتم اطرافم را نگاه کردم دیدم غیر از خودم آنجا کسی نیست و منظورشان به من بوده اول فکر کردم که شاید آقای میرباقری فکر می‌کند من در کار ممکن هست اذیتش کنم و برای همین به من می‌گوید شمر ولی بعد آقای میرباقری گفت من نقش شمر را برای تو‌گذاشتم. من هم قلبم شروع کرد به زدن و به خودم گفتم حالا به بچه‌هایم چه بگویم». 
 
این بازیگر برجسته صداوسیما در ادامه خاطرنشان کرد: زمانی که قرارداد را نوشتند گفتم یا حسین بن علی خودت به من کمک کن تا از پس بازی این نقش بربیایم،  در ذهنم می‌گفتم حتما امام حسین خودشان صلاح دانستند که من این نقش را بازی کنم. 

فیلی عنوان کرد: وقتی قرارداد را نوشتند از من پرسیدند چقدر در ماه دستمزد می‌گیری؟ من گفتم نذر آقا امام حسین این نقش را بازی می‌کنم و برای گرفتن پول نیامدم. وقتی رسیدم به خانه فرزندانم از من پرسیدند چه نقشی را قرار است در این سریال بازی کنی؟ من هم گفتم هنوز معلوم نیست قراردادی بستم که فعلا با این مجموعه کار کنم.

وی تصریح کرد: بعد از یک هفته بالاخره به فرزندانم گفتم من نقش شمر را انتخاب کردم که فرزندانم به من گفتند اگر این کار را کنی نه ما نه شما. اینجا بود که مجبور شدم واقعیت را بگویم که خود آقای میرباقری این نقش را برای من انتخاب کردند، از همان لحظه که گفتم قرار است نقش شمر را من بازی کنم در خانه خودم از طرف خانواده‌ام تحریم شدم.
فیلی بیان کرد: دیگر هیچ کس در خانه به من کاری نداشت و اگر مثلا تشنه‌ام می‌شد و آب می‌خواستم هیچ کسی به من آب نمی‌داد، اگر کاری داشتم کسی جواب مرا نمی‌داد. مدت‌ها گذشت تا خانواده من پذیرفتند که این هم یک نقش هست و من فقط قرارِ که این نقش را بازی کنم.

این بازیگر برجسته صداوسیما درباره بعد از بازی در نقش شمر گفت:  یک مدت از خانه بیرون نمی‌آمدم، در خانه امن‌ترین جایی بود که می‌توانستم زندگی کنم. یک روز می‌خواستم به خانه تئاتر بروم هنوز از تاکسی پایم را بیرون نگذاشته بودم دیدم یک چیزی خورد توی سرم، برگشتم نگاه کردم دیدم که یک خانم مسنی با کیفش مرا زد و به من گفت که چرا نقش شمر را بازی کردی
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir