حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

کارشناس سوری: تدمر به مقبره داعش تبدیل می‌شود

نمایش خبر : 285 | تاریخ انتشار : 25 آذر 1395

 

یک کارشناس مسائل سیاسی سوریه در مصاحبه‌ای از احتمال ورود حشد شعبی عراق به مبارزه با داعش در تدمر سوریه خبر داد و گفت که ارتش سوریه و حشد شعبی تدمر را به مقبره داعش تبدیل خواهند کرد.
به گزارش سفیر آشتیان به نقل از مشرق، ارتش سوریه توانست بزرگترین پیروزی از ابتدای جنگ تحمیلی محور ضدسوری بر این کشور را بر اردوگاه تروریست‌های مورد حمایت این محور رقم بزند و شرق حلب از اشغال آنها آزاد شد، با این حال شماری از تروریست‌ها در نقطه بسیار محدود در محاصره قرار داشتند و بلافاصله از ترکیه یکی از حامیانشان خواستند تا زمینه خروج آنها را از حلب فراهم کند که ترکیه هم برای استفاده بیشتر از این مزدوران با روسیه وارد گفت‌وگو شد تا تروریست‌های باقی‌مانده را از سرنوشت حتمی‌شان یعنی مرگ نجات داده و آنها را با استفاده از یک توافق از شرق حلب خارج کند.

بر اساس این گزارش،‌ دولت سوریه نیز موافقت خود را با خروج تروریست‌های باقی‌مانده به‌سمت حومه غربی یا شرقی حلب اعلام کرد تا حدود پنج هزار فرد مسلح به‌همراه خانواده‌هایشان با استفاده از اتوبوس‌هایی که برای خروجشان فراهم شد،‌ از گذرگاه صلاح‌‌الدین و از طریق منطقه الراموسه به منطقه الراشدین در حومه غربی حلب بروند، افراد مسلح بر اساس توافقی که میان ترکیه و روسیه به دست آمد، امکان همراه بردن سلاح‌های سبک خود را دارند.

"زهیر الطراف" کارشناس مسائل سیاسی سوریه به تشریح آخرین تحولات در عرصه سوریه پس از آزادسازی حلب پرداخت.

ازادی حلب نتیجه طبیعی پایداری محور مقاومت است

وی در این مصاحبه گفت: مرحله جدیدی که پس از آزادسازی حلب ایجاد شده ناشی از مراحل و دستاوردهای پیش از آن بوده است و نمی‌توان آزادسازی حلب را به صورت مستقل و جدای از مراحل پیش از آن بررسی کرد. پیروزی حلب نتیجه طبیعی پایداری محور مقاومت است که در تلاش برای بازپس گیری و نه آزادسازی شهرهای سوریه بوده که در دست تروریست‌ها قرار گرفته است.

پس از آزادسازی حلب سوریه و منطقه وارد مرحله جدیدی می‌شود

این کارشناس  مسائل سیاسی سوریه اضافه کرد: محور مقاومت با آزادسازی شهر حلب و پاکسازی این شهر از لوث تروریست‌ها دستاورد بزرگی را بدست آورد. حلب شهر استراتژیکی چه از لحاظ جغرافیایی و چه از نظر اقتصادی به شمار می‌آید. حلب شهر بزرگی از لحاظ جمعیت بوده و به مرزهای ترکیه نزدیک است. همه کارشناسان معتقدند که پس از آزادسازی حلب، چه سوریه و چه منطقه وارد مرحله جدیدی خواهد شد.

ارتش سوریه و حشد الشعبی عراق تدمر را به مقبره داعش تبدیل می‌کنند

وی در پاسخ به سوال دیگر درباره اولویت بعدی ارتش سوریه پس از آزادسازی حلب گفت: پس از حلب اولویت، آزادسازی تدمر و حومه آن است. داعش از موصل و رقه به تدمر سرازیر شد و توانست بر این شهر سیطره یابد اما گمان نمی‌رود که سیطره آنها بر این شهر مدت زمان طولانی باشد و تدمر به زودی به مقبره داعش تبدیل خواهد شد. پیش بینی می‌شود که ارتش سوریه و همپیمانانش از بخش غربی به محاصره تدمر خواهند پرداخت و این احتمال وجود دارد که "حشد الشعبی" عراق نیز از سوی موصل به محاصره تدمر بپردازد و پس از آن درون دو فک قرار خواهند گرفت و سپس حمله نهایی برای نابودی آنها صورت خواهد گرفت.
منبع: تسنیم
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir