حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

نمونه ای موفق از تحقق شعار ما می توانیم: شرکت تولیدی آواپزشک آشتیان؛ از بومی سازی تجهیزات تا تولید محصولات جدید بیمارستانی

نمایش خبر : 695 | تاریخ انتشار : 28 آذر 1395

به گزارش سفیر آشتیان، شهرک صنعتی آشتیان از زمان افتتاح تاکنون فراز و فرودهای فراوانی را شاهد بوده و ده ها شرکت صنعتی بزرگ و کوچک در این مجموعه آمد و شد کرده اند.

 

از شرکت های تولیدی رنگ و مواد شیمیایی و آبگرمکن خورشیدی گرفته تا پتروشیمی و تولید قیر همه و همه برای ورشکستگی و عدم ادامه به کار دلایل خاص به خود را داشتند و البته چند کارگاه جدید همچون شرکت تولیدی پنیر و قارچ دکمه ای و... هم اخیراً در این مجموعه سرمایه گذاری کرده اند.

 

 

ولی در این میان شرکت آواپزشک قدیمی ترین کارگاه تولیدی است که توانسته با اتکا بر دانش داخلی از دوران تحریم عبور کرده و گام موثری در زمینه خودکفایی در تولید تجهیزات پزشکی بردارد.

 

مجتبی صالحی مدیر فنی مهندسی شرکت تولیدی آواپزشک در این خصوص به خبرنگار سفیر آشتیان گفت: 110 نوع محصول پزشکی شامل انواع سرسوزن های زیر جلدی تزریقات عمومی، دندان پزشکی، خون گیری، انسولین و اسکالون و همچنین سرنگ های لوئر اسلیپ، لوئر لاک، سرنگ انسولین و سرنگ خودتخریب مورد نیاز داروخانه ها، بیمارستان ها و درمانگاه های سراسر کشور در این مجموعه تولید می شود.

 

وی اضافه کرد: با توجه به پیشرفت های روزافزون علم پزشکی پیشرفت و توسعه محصولات یکی از ملزومات این مجموعه است که در این راستا تولید سوزن آنژوکت، چاقوی چشم پزشکی، سوزن بی حسی نخاعی، قلم انسولین، سوزن های طب سنتی و انبر نمونه برداری از محصولات آینده خواهد بود.

 

 

مدیر فنی مهندسی شرکت تولیدی آواپزشک کیفیت محصولات تولیدی این مجموعه را قابل رقابت با محصولات خارجی دانسته و افزود: محصولات تولیدی در این شرکت علاوه بر تأمین نیازهای داخلی به کشورهای فرانسه، ایتالیا، سوریه، عراق، تاجیکستان، گرجستان، آذربایجان و چندین کشور افریقایی صادر می شود.

 

وی در خصوص مشکلات ناشی از تحریم های تجهیزاتی علیه کشور و تأثیر آن بر تولیدات این مجموعه نیز اظهار داشت: در زمینه مواد شیمیایی مورد نیاز توانستیم بعد از تحریم ها تعامل بسیار خوبی با پتروشیمی های داخلی داشته باشیم و مواد اولیه خود را از این طریق تأمین کنیم.

 

 

مدیر فنی مهندسی شرکت آوا پزشک ادامه داد: با توجه به اینکه تمامی دستگاه های سنگین و سبک این مجموعه از شرکت های خارجی تأمین شده بود بعد از اجرای تحریم ها علیه ایران مشکلاتی برای ما به وجود آمد ولی توانستیم با مهندسی معکوس تجهیزات خارجی، دستگاه هایی را تولید کنیم که علاوه بر تأمین نیازهای مجموعه به شرکت های دیگر نیز واگذار شود.

 

وی از ثبت 3 اختراع در زمینه تولید دستگاه های مورد نیاز شرکت در بنیاد ملی نخبگان خبر داد و افزود: یکی از این اختراعات ثبت شده در جشنواره بنیاد ملی نخبگان کشور توانست در میان 120 طرح ارائه شده رتبه دوم را کسب و گواهینامه طرح برگزیده را دریافت کند.

 

 

صالحی به کار گیری نیروهای بومی و ایجاد اشتغال در منطقه را یکی از اهداف شرکت آوا پزشک معرفی و خاطر نشان کرد: شروع به کار این مجموعه با استخدام 38 نفر انجام شد ولی امروز می بینیم که 447 نفر به صورت مستقیم و 2 هزار نفر به صورت غیر مستقیم در این شرکت تولیدی، صنعتی مشغول به کار هستند.

  

 

 

 

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir