حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

فرماندار آشتیان بر رعایت نکات بهداشتی در پیشگیری از ابتلا به بیماری آنفولانزا طیور تأکید کرد

نمایش خبر : 319 | تاریخ انتشار : 7 دی 1395

به گزارش سفیر آشتیان، محمود حسنی فرماندار آشتیان در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان آشتیان گفت: مسئله بهداشت و امنیت غذایی یکی از مسائل و شاخصه های مهم در هر جامعه ای است بنابراین باید اهتمام ویژه ای در این زمینه داشته باشیم.

 

 

وی اضافه کرد: سلامت عمومی و امنیت غذایی مسئله ای کلی است که ارگان ها و نهادهای زیادی در این موضوع درگیر هستند به همین دلیل باید با همگرایی و تعامل دستگاه های مختلف قدمی در راه افزایش رفاه عمومی و ایجاد سلامت جسمی و روحی برای مردم برداریم.

 

فرماندار آشتیان ضمن تشریح فعالیت های صورت گرفته در طرح تحول سلامت اظهار کرد: طرح تحول سلامت خوشبختانه توانسته با ارائه خدمات مطلوب بسیاری از مشکلات مردم در حوزه بهداشت و درمان را مرتفع کند.

 

وی در ادامه در خصوص انتشار بیماری آنفولانزای طیور گفت: خوشبختانه در شهرستان آشتیان موردی از ابتلا به این بیماری در انسان مشاهده نشده است اما رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از بیماری خصوصاً در مراکز پرورش طیور ضروری است.

 

 

پژمان حدادی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آشتیان نیز گفت: در خصوص امنیت غذایی شهروندان آشتیانی بازدیدها و غربالگری های متعددی در سطح شهرستان صورت گرفته است که با توجه به تولید محصولات لبنی متعدد در آشتیان این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

وی از اجرای طرح بسیج ملی آموزش تغذیه در شهرستان آشتیان خبر داد و افزود: در این طرح مردم و گروه هدف با عوامل کاهش و یا افزایش مصرف مواد مختلف غذایی آشنا و آموزش های لازم را فرا می گیرند.

 

برگزاری کلاس های مشاوره ای در خصوص بیماری های مختلف و برپایی جشنواره غذای سالم و بومی از مصوبات این نشست بود.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir