حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

فرماندار آشتیان خبر داد؛ آشتیان، با سواد ترین شهرستان استان مرکزی

نمایش خبر : 391 | تاریخ انتشار : 12 دی 1395

به گزارش سفیر آشتیان، محمود حسنی فرماندار آشتیان در نشست شورای پشتیبان سواد آموزی این شهرستان گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در راستای ریشه کن کردن بی سوادی در شهرستان آشتیان از سوی اداره آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزی انجام شده است.

 

 

وی اضافه کرد: تنها 75 نفر از جمعیت شهر و روستاهای شهرستان آشتیان از نعمت سواد بی بهره هستند که آمار بسیار خوبی در این زمینه است ولی می توان برای به صفر رساندن آن نیز تلاش کرد.

 

فرماندار آشتیان از شناسایی و تعیین پشتیبان برای 42 نفر از بی سوادان این شهرستان خبر داد و افزود: وظیفه پشتیبان سوادآموزی سطح بندی و آموزش گام به گام خواندن و نوشتن به افراد بی سواد است.

 

وی ادامه داد: برنامه ریزی هایی از سوی اداره آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزی آشتیان برای شناسایی نفرات باقی مانده بی سواد در شهرستان ارائه شده است که در آینده اجرایی خواهد شد.

 

 

حسنی کاهش نرخ بی سوادی را یکی از اهداف دولت در حوزه آموزش عنوان کرد و اظهار داشت: کاهش نرخ بی سوادی می تواند در توسعه اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی کشور به میزان قابل توجهی تأثیرگذار باشد.

 

وی با اشاره به لزوم تعامل و تلاش جمعی در راستای کمک به کاهش بیسوادی در جامعه، یادآور شد: تشویق افراد برای یادگیری و باسواد شدن یکی از ضرورت های اصلی است که انتظار می رود تمامی اقشار جامعه و همه ادارات و سازمان های دولتی در این زمینه کمک کنند.

 

فرماندار آشتیان با تأکید بر اجرای طرح فرد به فرد برای سوادآموزی به افراد متقاضی گفت: برخی از افراد با توجه به مشکلات معیشتی نمی توانند در کلاس های سواد آموزی شرکت کنند و به همین خاطر طرح فرد به فرد توسط نهضت سوادآموزی اجرا می شود و به افراد متقاضی در هر مکان و هرساعتی آموزش لازم داده خواهد شد.

 

انتهای پیام/ف

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir