حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

radio button مواضع دولتی‌ها در برابر ادبیات تفنگی روحانی/ چرا کسی سخنان آقای رئیس‌جمهور را نمی‌فهمد؟

نمایش خبر : 148 | تاریخ انتشار : 4 تیر 1396

به گزارش سفیر آشتیان به نقل از خبرگزاری دانشجو- سید مصطفی موسوی نژاد: رئیس‌جمهور روز پنج‌شنبه در دیدار با فعالین اقتصادی گفت: «بخشی از اقتصاد دست یک دولت بی تفنگ بود که آن را به یک دولت با تفنگ تحویل دادیم... از آن دولتی که تفنگ نداشت می ترسیدند چه برسد به اینکه اقتصاد را به دولتی دادیم که هم تفنگ دارد و هم رسانه را در اختیار دارد و همه چیزی دارد، کسی جرأت ندارد با آنها رقابت کند.» این سخنان در حالی است که سالانه تعداد زیادی از پروژه‌های بزرگ نفتی کشور که بدلیل عدم مشارکت و همکاری شرکت‌های خارجی روی زمین مانده است، توسط قرارگاه‌ خاتم‌الانبیا اجرایی می‌شود. این سخنان وقتی عجیب‌تر می‌شود که دولت با افتتاح پروژه‌هایی که این قرارگاه انجام می‌دهد، عکس یادگاری می‌گیرد و آن‌ها را جزء دستاوردهای خود بحساب می‌آورد. نمونه بارز آن پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود که با افتتاح آن قبل از انتخابات ریاست جمهوری، دولت مدعی شد در تولید بنزین خودکفا شده است و عکس‌های یادگاری با آن را در انتخابات ریاست جمهوری بعنوان افتخارات دولت به مردم نشان می‌داد.

 

حال که دولت از پل انتخابات گذشته است، صدای آقای رئیس جمهور بلند می‌شود و ناشکرانه با سپاهی حمله می‌کند که اینگونه دست یاری به سمت دولت بلند کرده است. این درحالیست که بدهی دولت به این قرارگاه در دوره کاری همین دولت چند هزار میلیارد ریال بوده است.

 

جهانگیری و نوبخت در مورد قرارگاه خاتم‌الانبیا چه گفته بودند؟

اما نظرات نوبخت و جهانگیری نیز در این زمینه در نوع خوب جالب است. جهانگیری در دوازدهمین همایش سراسری مدیران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در مورد عملکرد این قرارگاه گفت: «قرارگاه خاتم الانبیاء نقطه امید و قابل اتکا برای سازندگی کشور است.» اما سخنان نوبخت از این هم جالب‌تر است. وی در جمع فرماندهان قرارگاه خاتم‌الانبیا گفت: «کسانی که قرارگاه خاتم سپاه را رقیب بخش خصوصی می‌دانند یا ناآگاهند یا مغرض...بنده به عنوان مسئول برنامه ریزی کشور با آگاهی عرض می کنم به هیچ وجه قرارگاه رقیب بخش خصوصی نیست....قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) رویکرد اقتصادی و انتفاعی به طرح ها نداشته و با نجابت درصدد یاری رساندن به دولت است.» در این فضا سخنان جناب رئیس جمهور را چطور می‌توان توجیه کرد، الله اعلم.

 

واکنش وزرای کابینه چه بود؟

اما بد نیست واکنش برخی از وزاری کابینه را در مورد عبارت دولت تفنگدار و دولت بی‌تفنگ بدانیم. خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو در روز قدس برآن شد تا از موضع کابینه دولت یازدهم در مورد این سخنان آقای رئیس جمهور بپرسد. واکنش وزرای دفاع، کشور و اطلاعات در نوع خود جالب بود. پاسخ هر یک از این سه وزیر به سوال مشابه « نظر شما در مورد این سخنان رئیس جمهور چیست؟ ما اقتصاد را از دولت بی تفنگ به دولت تفنگ‌دار تحویل دادیم. منظور ایشان از دولت تفنگدار چیست؟» از اینقرار بود:

 

وزیر کشور: نمی‌دانم منظور آقای رئیس جمهور از دولت تفنگدار چیست/ از خودشان بپرسید!

وزیر دفاع: دولت تفنگدار دیگر چیست؟ از خودشان بپرسید!SNN

وزیر اطلاعات: روز قدس روز مهمی است!

 

کاش آقای رئیس‌جمهور  ابتدا کابینه خود را نسبت به این موضع‌گیری دولت توجیه می‌کرد، بعد چنین سخنانی را به زبانم می‌راند تا این همه مواضع گوناگون و متضاد از یک دولت در یک موضوع مشخص بیرون نیاید. قضاوت با شما!

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir