حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

وهابیت و آل سعود؛ سرچشمه خشونت داعش/ سپاه یاور دولت است نه رقیب/ملتی که تفنگ ندارد ذلیل و خوار می شود

نمایش خبر : 142 | تاریخ انتشار : 9 تیر 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان با اشاره به حفظ تقوا گفت: از نشانه های تقوا مداومت و پیوستگی اعمال است، چنانچه حفظ سرمایه مهمتر از خود سرمایه است.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمود؛« باقی ماندن بر عمل سخت تر از خود عمل است» مهمترین و سخت ترین وظیفه روزه داران ماه مبارک رمضان حفظ اعمالی است که در ماه رمضان انجام دادند.

معنویت محافظ انسان است

نیشابوری اظهار کرد: متاسفانه زمان زیادی نمی گذرد که برخی تمام سرمایه رمضان را از بین می برند، سعی کنیم هرکاری را که در ماه رمضان انجام می دادیم از جمله نماز اول وقت، تلاوت قرآن، انس با دعا، سحرخیزی، رفتن به مسجد و کمک به نیازمندان را ادامه دهیم.

امام جمعه آشتیان معنویت را محافظ انسان دانست و گفت: برای زندگی موفق نیاز به تداوم معنویت داریم، همانطور که جسم ما نیاز به غذا دارد روح نیز به غذا نیاز دارد، برای تامین معنویت تنها راه انجام واجبات و ترک محرمات است، انسان باید به گونه ای باشد که تا احساس کرد معنویت او کم شده است احساس خطر کند و تلاش خود را بیشتر کند. معنویت محافظ انسان است.

وهابیت و آل سعود؛ سرچشمه خشونت داعش

وی با اشاره به تخریب قبور ائمه بقیع افزود: شیعه این خاطره تلخ را را فراموش نمی کند که وهابیت خبیث به مدینه حمله کردند و قبور ائمه را تخریب و با خاک یکسان کردند.

نیشابوری اظهار کرد: سرچشمه خشونت داعش و امثال آن، وهابیت و تفکرات آن و عربستان است، اینها شاگردان محمدبن عبدالوهاب اند که درس جنایت و خونریزی می بنند.

امام جمعه آشتیان گفت: آنها گنبد حرم پیامبر(ص) را به توپ بستند و می خواستند حرم پیامبر(ص) را تخریب کنند که مسلمانان نگذاشتند، در همان سال به کربلا حمله کردند و تخریب کردند، سپس به سوی نجف حرکت کردند که موفق نشدند و شکست خوردند.

مقابله با نفوذ دشمن به کشور، یکی از دغدغه های رهبری

وی گفت: یکی از دغدغه های رهبری نفوذ دشمن در حکومت است، دولت متاسفانه ویروسی شده است. گاهی رایانه یا تلفن همراه شما ویروسی می شود و اطلاعات دستگاه شما از بین رفته و یا به بیرون منتقل می شود و ممکن است دستورات اشتباهی به دستگاه شما وارد شود حتی دستگاه شما را خراب کند.

نیشابوری اظهار کرد: این گونه ویروس ها در تشکیلات اداری و سازمانها و کشور داری مانند رایانه و تلفن همراه است، سیستم اداری کشور ویروسی شده و دارد همه چیز را از بین می برد.

امام جمعه آشتیان گفت: این ویروس ها عقلانیت، وحدت و همبستگی، تصمیم گیری و برنامه ریزی، محاسبه محوری و تشخیص دوست و دشمن را هدف قرار داده است.

وی افزود: یکی از دغدغه های رهبری در دو سال گذشته بحث نفوذ است و نگران ورود این ویروس خطرناک در عرصه مملکت داری است.

نیشابوری اظهار کرد: مقام رهبری فرمود؛ «یکی از مشکلات مدیریت های کلان ما این است که نرم افزار مدیریتی ما ویروسی شود»، یعنی دشمن بتواند در اندیشه مدیریتی ما ویروسی را وارد کند که تمام ابتکارات ما کارهای ما و تصمیم های ما را خراب کند و به جهت خلافی هدایت کند و پیش ببرد.

امام جمعه آشتیان گفت: متاسفانه امروز شاهدیم که نرم افزار دولت با ویروس هایی آلوده شده است، البته این اختصاص به این دولت ندارد در تمام دولت های قبل نیز وجود داشت اما شدت و ضعف و کیفیت آن متفاوت بوده است.

وی بیان کرد: با وجود تذکرات مکرر رهبری برای مقابله با ویروس ها و رفع عیوب، مسئولان همچنان بی توجهی می کنند، مسئولان یا ویروس را نمی بینند یا ویروس را ویروس نمی دانند.

نیشابوری با اشاره به برخی از ویروس ها اظهار کرد: دو قطبی سازی جامعه، ابلاغ و اجرای سند ۲۰۳۰، حمله به سپاه پاسداران به عنوان دولت با تفنگ، نظریه سازی انحرافی درباره مشروعیت ولایت فقیه و ولایت امام علی (ع)، سکوت در زمینه تحریم، مخالفت دولت با برخورد با نیروهای نفوذی و جاسوس و دهها مورد دیگر نشان می دهد که دستگاه محاسبه دولت دچار اختلال شده است.

امام جمعه آشتیان گفت: اینکه آمریکا و اروپا سپاه پاسداران را تحریم می کند جای تعجب نیست چون سپاه تمام معادلات منطقه ای و آمریکا را بهم ریخته است.

وی افزود: استکبار حلب را منطقه نفوذ ناپذیر می دانستند لذا آن ها از شکست داعش و پیروزی مقاومت شکست داعش در دیرالزور، شکست ائتلاف عربی – غربی – عبری ناراحت هستند.

نیشابوری ادامه داد: امروز سپاه خار چشم دشمنان ایران و اسلام است، قدرت سپاه فکر هرگونه تجاوزی را از کشور دور کرده است، قدرت سپاه دشمن را عصبانی کرده و لذا برای زمین گیر کردن سپاه از تمام توان استفاده می کند اما هیچ غلطی نمی تواند بکند.

سپاه رقیب دولت نیست بلکه یاور دولت است

امام جمعه آشتیان گفت: دولت مردان بدانند؛ غرب نمی خواهد دولت در کنار سپاه باشد و می خواهد آن ها را مقابل یکدیگر قرار بدهد، سپاه رقیب دولت نیست، چنانچه روحانیت و ائمه جمعه رقیب دولت نیستند بلکه کمک کار و یاور دولت هستند.

وی تصریح کرد: در گذشته و امروز بزرگترین پروژه های کشور توسط سپاه انجام شده است، سپاه با فرمان مقام معظم رهبری و با عمل به اقتصاد مقاومتی دنبال استقلال کشور است و او نمی تواند گوشه ای بنشیند و چشم برنابسامانی ها و مشکلات کشور ببندد.

نیشابوری گفت: سپاه با بی مهری ها کنار نخواهد رفت و دولت مردان هم نباید تحت تاثیر رسانه های خارجی و خناسان داخلی قرار بگیرند، نگاه سپاه فقط به درون و ظرفیتهای درونی است.

امام جمعه آشتیان گفت: سپاه انواع سلاح ها و تجهیزات نظامی مورد نیاز خود را در داخل ساخته است، امنیت و اقتدار ملی ما در گروی اقتدار نیروهای مسلح بخصوص سپاه پاسداران است. سپاه در عرصه اقتصاد قدرت موشکی، قدرت ردیابی، عرصه زمینی، بالگردها، پهپادهای پیشرفته، جنگنده های پیشرفته، خواب را از چشم دشمن گرفته است.

وی افزود: آیا سزاوار است مسئولان حکومتی در کنار پروژه های سپاه بایستند و عکس بگیرند و بعد از آن به سپاه حمله کنند؟! آیا سپاه بجای قدردانی و تشکر باید مورد حمله قرار بگیرد؟! تمام کارهای سپاه به درخواست دولتی ها انجام شده است.

ملتی که تفنگ ندارد ذلیل و خوار می شود

نیشابوری خاطر نشان کرد: اگر سپاه تفنگ دارد تفنگ او در خدمت انقلاب و مردم است ملتی که تفنگ ندارد فردا روز ذلیل و تحقیر می شود، این حرف ها باعث دوقطبی سازی کاذب در کشور می شود. غرب می خواهد این عامل اقتدار را از دولت و ملت جدا کند، آنها نمی دانند سپاه در قلب ملت ایران جا دارد، سپاه فرزند ملت و بازو و سرباز ولایت است و از هیچ کس به جز ولایت دستور نمی گیرد.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir