حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

اشتغال زنان بایستی متناسب با شأن و جایگاه آنان باشد

نمایش خبر : 154 | تاریخ انتشار : 22 تیر 1396

به گزارش سفیرآشتیان، حجت‌الاسلام حسینی قمی، استاد حوزه و دانشگاه در همایش مدافعان حریم خانواده در آشتیان گفت: همه ما وظیفه داریم ارزشهای دینی را به نسل جوان منتقل، و نسل جوان را در تقویت ایمان یاری کنیم.

وی افزود: رعایت عفاف و حجاب اسلامی یکی از ارزش‌های والای دین به شمار می‌رود و نقش خانواده در القای این ارزش و نهادینه ساختن آن دو چندان است.

حسینی قمی اظهار کرد: مادران ما با آیات و روایات قرآن و اهل بیت(ع) دختران خود را با آثار حجاب آشنا کنند، اگر دعوت به ارزشهای دینی به تبعبت از اولیای الهی با مهربانی و محبت باشد بر مخاطب اثرگذاری بیشتری دارد.

وی ادامه داد: بدحجابی، تنها منکر نیست، بلکه مشکلات و معضلات اجتماعی دیگری نیز در جامعه وجود دارد که به بدحجابی دامن می زند.

حسینی با انتقاد از مشاغل نامرتبط با شأن و جایگاه زنان در جامعه گفت: در زمینه اشتغال بانوان در جامعه فرهنگ‌سازی غلطی انجام شده است و برخی گمان می‌کنند، مدیریت برای یک زن افتخار است، در حالیکه شغل اصلی یک زن تربیت همسر و فرزند است.

حسینی ادامه داد: مخالف اشتغال زنان در جامعه نیستیم اما باید اشتغال زنان مناسب شان و جایگاه آنان باشد، قداستی که دین اسلام به زن و جایگاه او داده باید به دختران و زنان ما شناسانده شود تا آن ها گرفتار کار در مشاغل کاذب نشوند.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: در جامعه‌ای که مردان آن بیکار هستند و توانایی تشکیل خانواده را ندارند، چرا دولت بر طبل اشتغال زنان می کوبد؟!

حسینی گفت: حضور زنان بدحجاب در مشاغل نامرتبط دلیلی برای ضعیف شدن قید و بند مردان نسبت به خانواده های خود و در نتیجه فروپاشی بنیان خانواده است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث حجاب و عفاف باید به صورت جدی عمل کنیم چراکه این موضوع ضربه های بزرگی به بدنه اجتماع وارد می کند.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir