حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

برخی با دوقطبی‌سازی به دنبال انحراف اذهان از مطالبات مردم هستند/شورای نگهبان ضامن حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام

نمایش خبر : 127 | تاریخ انتشار : 23 تیر 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ حجت‌الاسلام غلامرضا نیشابوری، امام جمعه آشتیان در خطبه‌های این  هفته نماز جمعه با اشاره به زندگی امام صادق(ع) گفت: امام صادق(ع) به شیخ الائمه معروف بود، ایشان ۶۵ سال عمر کرد و در دوران امامت خود دو کار مهم انجام داد، آموزش و تعلیم و تربیت و پرورش شاگردان، امروز بیشترین روایات ما از آن حضرت است. از مجموع ۶۰ هزار روایت شیعه ۳۲ هزار روایت از امام صادق(ع) است.

نیشابوری اظهار کرد: آن حضرت چهار هزار شاگرد تربیت کرد و در آموزش آنان احترام به پدر و مادر و رعایت حقوق آنها، تربیت کودکان و نوجوانان، محافظت از خانواده و حقوق زن و شوهر را در اولویت قرار داد.

آزادی موصل نقشه‌های آمریکا را در منطقه خنثی ساخت

امام جمعه آشتیان با تبریک آزادسازی شهر موصل که دومین شهر بزرگ عراق است، گفت: سیاستهای نسنجیده آمریکا و حضور نحس استکبار جهانی در تمام دنیا باعث ایجاد و گسترش تروریسم شده است. آمریکا از کشورهای تروریست و گروه‌های تروریستی حمایت می کند.

وی افزود: برای آرامش دنیا یک راه وجود دارد و آن برگشت آمریکایی‌ها به خانه خود و رها کردن مردم است، آمریکا بداند ملت ها بیدار شده اند و زورگویی آمریکا را تحمل نمی کنند.

نیشابوری ادامه داد: به فرموده رهبر معظم انقلاب دوران بزن و درو تمام شده است، نمونه آن پیروزی در موصل است، سه سال ملت های عراق و سوریه مبارزه کردند تا موصل و حلب را آزاد کردند، اگر مقاومت نمی شد خدا می داند که چه بر سر کشورهای اسلامی و تمام جهان می آمد.

امام جمعه آشتیان گفت: خنثی کردن نقشه های اختلاف برانگیز آمریکا، شکست طرح خاورمیانه جدید، شکست توطئه اختلاف بین شیعه و سنی، نقش مرجعیت و علما با بصیرت و انقلابی، استفاده از نیروهای مردمی، جهاد و مقاومت خالصانه و جانفشانی سرداران شهید و مظلوم مدافع حرم از دستاوردهای پیروزی موصل است.

وی گفت: پیروزی موصل درس بزرگ به تمام مسلمان داد و به همه دنیا فهماند که کسی فکر نکند، جلوی ابرقدرتها نمی شود، ایستاد. ایران بدون هیچگونه چشم داشتی در کنار مردم مسلمان عراق و سوریه قرار گرفت و به آنها کمک کرد.

رئیس جمهور باید نسبت به وعده ها پاسخگو باشد

نیشابوری گفت: با گذشت ۵۴ روز از انتخابات مردم وعده هایی معیشتی و اقتصادی را از رئیس جمهور مطالبه می کنند، دولت برای رای آوردن وعد هایی داد، این وعده ها نباید به هیچ وجه مورد فراموشی قرار گیرد .

امام جمعه آشتیان افزود: رئیس جمهور باید نسبت به وعده ها پاسخگو باشد، دولت باید مواظب باشد جای موضوعات اصلی با فرعی عوض نشود، بعضی می‌خواهند با تندروی مقابل نظام و حاشیه سازی و عوام فریبی ذهن مردم و مسئولین را از مسائل اصلی منحرف کنند.

وی گفت: اصلی ترین مسائل مردم در حال حاضر مسائل معیشتی، گرانی، بیکاری، ریشه کنی فقر، مبارزه با آسیب های اجتماعی و مفاسد اخلاقی است.

برخی با دوقطبی‌سازی به دنبال انحراف اذهان از مطالبات مردم هستند

نیشابوری تصریح کرد: متاسفانه برخی هنوز دل بسته اند که با تعامل با غرب و اعتماد به آمریکا مسائل و مشکلات کشور را حل کنند. این ها برای به فراموشی  کشاندن فقر و بیکاری به دو قطبی کردن فضای جامعه روی آورده اند به ویژه در عرصه سیاست و فرهنگ.

افزایش ۴ درصدی نرخ بیکاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته

امام جمعه آشتیان ادامه داد: چهار ماه از سال می گذرد، تحرک خاصی در امر تولید و اشتغال دیده نمی شود و زمزمه افزایش قیمت ارز به گوش می رسد، براساس آمار مرکز آمار نرخ بیکاری نه تنها کم نشده افزایش هم پیدا کرده است و نسبت به مدت مشابه ۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: افزایش نرخ بیکاری نشان می دهد که اقدامات دولت در اشتغالزایی کافی نیست، متاسفانه مسئولین در امر بیکاری آمار بازی یا آمارسازی می کنند با این کارها مشکل بیکاری حل نمی شود.

نیشابوری اظهار کرد: بیکاری ریشه در عدم رونق تولید دارد، دولت اراده خوبی برای مهار واردات و قاچاق کالا ندارد، اکنون چهارماه گذشته و تا انتخاب وزرا و معاونان حداقل ۶ ماه طول می کشد پس چه زمانی دولت می‌خواهد ۹۷۰ هزار شغل ایجاد کند؟! 

وضعیت فعلی نظام بانکی نتیجه عملکرد بانک مرکزی

نیشابوری به معضل نظام بانکی اشاره کرد و گفت: اگر وضعیت نظام بانکی به همین وضع ادامه پیدا کند، تمام بانک ها ورشکسته می شود و باعث بی اعتمادی مردم به نظام بانکی و بانکهای دولتی می گردد.

امام جمعه آشتیان افزود: سوال مردم این است که چرا بانک مرکزی نظارت و مراقبت نکرده است؟! برخی معتقدند مشکلات موجود نظام بانکی نتیجه عملکرد بانک مرکزی و سیاستهای غلط پولی در کشور است.

وی تصریح کرد: حجم نقدینگی و عدم برنامه ریزی سبب بحران بانکی شده است،  باید نقدینگی به سمت تولید هدایت شود، اگر بانک مرکزی نقدینگی را به تولید هدایت نکند باعث افزایش تورم می شود.

شورای نگهبان ضامن حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام

امام جمعه آشتیان با تبریک سی و هفتمبن سالگرد تاسیس شورای نگهبان گفت: دور اندیشی حضرت امام(ره) در تاسیس شورای نگهبان به عنوان یکی از ارکان مهم نظام حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام را به همراه داشت.

وی بیان کرد: قانون اساسی وظایف خطیری بر عهده آنان گذاشته است هیچ قانونی بدون تائید شورای نگهبان اعتبار ندارد. در انتخابات اخیر تخلفات زیادی شد که در ۴۶ انتخابات گذشته سابقه نداشته است، مقامات دولتی رسما تخلف می کردند، قوه قضائیه با متخلفان به گونه ای برخورد و مجازات کند که در آینده شاهد این گونه تخلفات نباشیم.

نیشابوری با اشاره به روز بهزیستی و تامین اجتماعی گفت: خدمتی بالاتر از خدمت به محرومین نیست، محرومیت زدایی وظیفه دولت است و بهترین راه محرومیت زدایی خودکفایی و ایجاد زمینه اشتغال برای محرومین است.

امام جمعه آشتیان گفت: مردم در پرداخت مالیات به عنوان یک عبادت نگاه کنند همانگونه که در پرداخت خمس و زکات نیت عبادت می کنند، مسئولین امور مالیاتی عدالت را رعایت کنند و مراعات حال مردم را کنند.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir