حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

ماجرای یک کارگر بازیافت شهرداری که شهید مدافع حرم شد

نمایش خبر : 79 | تاریخ انتشار : 25 تیر 1396

به گزارش سفیر آشتیان به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ شریفه مهدی زاده از اتمام مراحل تولید مستند «دومین مرد» خبر داد و تصریح کرد: ایده ساخت دومین مرد از جایی شروع شد که صحبت هایی در مورد منافع مالی جهاد برای مدافعان حرم در جامعه مطرح شد. تیم ما هم تصمیم گرفت مستندی در تبیین این موضوع بسازد که مدافعان حرم هرگز به نیت های مالی در جنگ شرکت نمی کنند.

 

وی ادامه داد: در مراحل تحقیقات به شهیدی برخوردیم که کارگر یک مرکز بازیافت زباله شهرداری بود. شهید ناصر مسلم سواری که دومین شهید مدافع حرم استان خوزستان است. ایشان قبل از شهادت بسیار تلاش می کنند که بتوانند از طریق سپاه پاسداران به سوریه اعزام شوند ولی موفق نمی شوند و از طریق همکاران افغانستانی خود وارد تیپ فاطمیون می شوند و به سوریه اعزام می شوند. نهایتا هم بعد از مدتی به شهادت می رسند در حالی خانواده ایشان تا مدتی قبل فکر می کردند ایشان به زیارت مشهد الرضا رفته اند.

 

مهدی زاده افزود: هر کشوری در طول تاریخ قهرمانانی داشته که در هویت یابی نسل های مختلف آن نقش مهمی ایفا کرده اند. قهرمانان جاودانه ایران هم همین شهدایی هستند که گاها حتی سال ها بعد از دوران دفاع مقدس متولد شده اند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که خط اصلی روایت داستان را بر اساس فرزندان و همسر شهید سواری بنا کنیم. در این مستند مخاطب کودکانی را می بیند که باوجود شهادت پدر در سوریه و زندگی بسیار ساده ای که دارند در رویا های کودکانه خود به جهاد و شهادت می اندیشند. دیالوگ پسر بزرگ شهید که می گوید منتظرم برادر کوچکم بزرگتر شود تا بتوانم به سوریه بروم گواه این مدعاست و این درحالی است که خود این کودک یازده سال بیشتر ندارد.

 

مستند «دومین مرد» به کارگردانی شریفه مهدی زاده در خانه مستند انقلاب اسلامی تهیه شده است و بزودی از شبکه های سیما نمایش داده خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir