حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

اردوی جهادی اقدامی مثبت در راستای کادرسازی است/مشارکت ۱۷۰ جهادگر در اردوهای جهادی آشتیان

نمایش خبر : 213 | تاریخ انتشار : 25 تیر 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی شهرستان آشتیان برگزار شد.

در این جلسه، محمود حسنی، فرماندار آشتیان گفت: در اردوها جهادی، قشر عظیمی از جوانان با حضور در مناطق محروم با محرومیت‌ها، مشکلات مردم، وضعیت کشاورزان، دامداران و مسائل و کمبودهای مدیریتی از نزدیک آشنا می‌شوند که این امر خود یک اقدام مثبت در جهت کادرسازی برای آینده محسوب می‌شود.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درخصوص عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی و لزوم توجه آحاد جامعه به این مهم، افزود: با مدیریت صحیح و نظارت و کنترل درست و به موقع بر اجرای پروژه های عمرانی، کشاورزی و استفاده درست و بهینه از امکانات و تجهیزات موجود در جهت ارائه خدمت بی منت به مردم بایستی با روحیه جهادی و ترویج و گسترش فرهنگ بسیجی با اخلاص و تفکر هشت سال دفاع مقدس برای سازندگی کشور گام برداشت.

حسنی برگزاری اردوهای جهادی را یک حرکت ارزشمند، خداپسندانه و ماندگار در جهت خدمت رسانی بی منت به محرومین دانست و خواستار همکاری تمامی روسای ادارات در این امر خداپسندانه شد.

سرهنگ گودرزی مقدم، فرمانده ناحیه بسیج آشتیان با ارایه گزارشی از اردوهای جهادی سال گذشته گفت: در اردوهای جهادی سال ۹۵ این شهرستان ۲۲۰ نفر مشارکت داشتند و امسال نیز ۴۰ دانش آموز تحت عنوان طرح هجرت ۳، ۱۰ نفر از پیشکسوتان، ۶۰ نفر از نیروهای بسیجی در قالب اردوهای هفت روزه و ۷۰ نفر به منظور انجام اردوهای یک روزه در اردوها فعالیت می کنند.

گودرزی افزود: طرح های محرومیت زدایی ویژه دانشجویان در قالب سه طرح در شهرستان تعریف شده است که براساس آن تعمیر استخر ذخیره آب کشاورزی روستای «نوده» به اتمام رسیده است، ساخت پل روستای «خورچه» با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال انجام است و لایروبی قنوات روستای «موسی آباد» نیز در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: اعتبار این طرح ها یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال است که ۷۰۰ میلیون ریال آن از طریق قرارگاه قرب کوثر تامین شده است و بقیه نیز با کمک های مردمی و خیران تامین می شود.

فرمانده سپاه ناحیه آشتیان اظهار کرد: برای طرح های هجرت ۳ نیز رنگ آمیزی سه مدرسه شهر آشتیان در نظر گرفته شده که از این هفته کلید می خورد.

وی بیان کرد: اردوهای جهادی در رفع محرومیت اثر مستقیمی داشته و هدف عمده طرح های بسیج سازندگی رفع محرومیت از مناطق محروم است.

گودرزی خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی در روستاها بسیار موفق بوده اند و این انجام نشده مگر اینکه پشتیبانی های شهرستانی پشت موضوع بوده است.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir