حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

اشتغالزایی ۱۲۰۰ نفری با راه اندازی واحد تولیدی لوله های بدون درز در آشتیان

نمایش خبر : 182 | تاریخ انتشار : 26 تیر 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ مرحله نخست ساخت واحد تولیدی لوله های بدون درز (مانیسمان) در آشتیان آغاز شد.

لوله های بدون درز(لوله مانیسمان) در مصارف و کارهای تاسیساتی استفاده می شود، این لوله ها در انتقال گاز، منابع لوله های گاز پالایشگاه ها،کارخانجات پتروشیمی و بسیاری ازصنایع کاربرد فراوان دارد.

این نوع لوله‌ها به‌دلیل نداشتن درز جوش، استحکام بالاتری دارند و در قطرهای پایین بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، ساخت لوله‌هایی با قطر بزرگتر به‌صورت بی‌درز بسیار مشکل است و هزینه بالایی دارد.

سالانه ۱۰۰ هزار تن واردات لوله‌های بدون درز بدون استفاده در صنعت نفت و گاز داریم، یکی از دلایل میزان بالای واردات لوله‌های بدون درز، سخت‌گیری بالای شرکت نفت و رعایت دقیق استانداردهای مربوطه در تولید این محصول است.

این طرح در سه مرحله با زمینه شغلی یک هزار و ۲۰۰ نفر اجرایی می شود و نمونه آن با سرمایه گذاری بخش خصوصی در خاورمیانه وجود ندارد.

سمیه آشتیانی، بخشدار آشتیان عنوان کرد:در گفتگو با خبرنگار سفیرآشتیان با اشاره به اجرای مرحله نخست این طرح گفت: زمین مورد نیاز این طرح دولتی تامین شده است و میزان آورده سرمایه گذار این طرح  چهار میلیارد ریال است که سوله سازی و عملیات زیرساختی آن نیز انجام شده و پیگیری ساختار انشعاب برق و گاز برای این واحد در دست انجام است.

وی افزود: بهره گیری از تسهیلات بانکی برای مرحله اول این طرح با جدیت دنبال می شود.

آشتیانی اظهار کرد: با توجه به اهمیت این طرح بزرگ صنعتی برای آشتیان، پروژه مذکور به دفتر امور مناطق محروم کشور نهاد ریاست جمهوری معرفی شده است تا روند کار با سرعت بیشتری پیگیری شود.

بخشدار آشتیان تصریح کرد: لوله های بدون درز در صنایع مختلفی کاربری دارد که تولید کپسول های سی ان جی، صنعت خودرو و حوزه هایی از تولید که با فشار بار بالا همراه است، از جمله نمونه های آن است.

وی خاطرنشان کرد: ایران درحال حاضر با واردات، بخش عمده ای از نیاز خود را به این محصول صنعتی پاسخ می دهد اما با بهره برداری از واحد مذکور بخش عمده ای از نیاز داخل تامین می شود.

 انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir