حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

نخاله های ساختمانی بلای جان ارارضی کشاورزی آشتیان+ عکس

نمایش خبر : 212 | تاریخ انتشار : 26 تیر 1396

 به گزارش سفیرآشتیان؛ نخاله‌های ساختمانی و پسماند‌های عمرانی بخشی از پسماندهای عادی هستند که مدیریت، برنامه‌ریزی، ساماندهی، مراقبت، جمع‌آوری، تولید، بازیافت، پردازش و دفن آنها بر اساس قانون مدیریت پسماند مصوب سال ۱۳۸۳ بر عهده شهرداری است.

طبق قانون ماده ۷ مدیریت پسماند، مدیریت پسماند در محدوده شهری با شهرداری ها و در خارج از آن بر عهده بخشداری ها است.

متاسفانه این روزها در ورودی شهرستان آشتیان از سمت فراهان شاهد تخلیه نخاله های ساختمانی به شکل غیر مجاز در حاشیه اراضی کشاورزی این شهرستان هستیم و اراضی کشاورزی به زباله دان ضایعات ساختمانی تبدیل شده است.

گندم زارهایی که با خوشه طلایی در کنار جاده اصلی شهر آشتیان روزی منظره چشم نوازی به این مسیر داده بود حالا تکه پاره های آجر، آهن، سنگ و سیمان بر سر این خوشه های گندم و جو، روییدن را از زمین گرفته است و متاسفانه در سایه غفلت مسئولین ذی ربط هر روز به حجم این نخاله ها افزوده می شود.

این نخاله ها علاوه بر زشت کردن چهره طبیعت سبب تخریب اراضی کشاورزی می شود و تجاوز به حریم کشاورزی به خصوص  در زمین های گندم و جو مسئله ای نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت.

به نظر می رسد که تخلیه این حجم زباله در این مکان باید به جد پیگیری شود و در دستور کار مسئولان قرار گیرد و اقدامات سختگیرانه ای را در این مورد لحاظ کنند چرا که کشاورزی قلب تپنده زمین است و این گونه اقدامات، کشاورزی را از نفس می اندازد.

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir