حضرت رسول اکرم : هر كس به حلال، از دسترنج خود بخورد، دروازه‌های بهشت به رويش گشوده گردند و او از هريك كه خواهد وارد شود. ***** حضرت رسول اکرم : *** هر جوانى كه در دانش و عبادت رشد كند تا بزرگ شود، خداوند متعال، در قيامت پاداش هفتاد و دو صدّيق به وى می‌بخشد. *** حضرت امام علی : اگر از كارى هراس دارى، خود را در آن بينداز؛ چرا كه دلهره و هراس [از خطر] از خودِ خطر، دشوارتر است.

جوانان آشتیانی در تکاپوی آماده شدن برای محرم + عکس

نمایش خبر : 362 | تاریخ انتشار : 30 شهریور 1396

به گزارش سفیرآشتیان؛ هر ساله و با سپری شدن آخرین جمعه ماه ذی الحجه و در آستانه ماه محرم، طبق یک آیین و رسم قدیمی، آیین سیاه پوشان و برپایی خیمه عزاداری امام حسین(ع) در آشتیان برگزار می‌شود.

این ‌روزها در نقاط مختلفی از شهر هیئت‌ها و اماکن مذهبی آماده برگزاری مراسم عزاداری محرم می شوند و با سیاه‌پوش کردن در و دیوار، کوچه و محله حال و هوای حسینی می گیرد.

تکاپوی نوجوانان و جوانان آشتیانی در برپایی مقدمات آیین سوگواری امام حسین(ع) در قالب استقرار داربست، ایستگاه های صلواتی درخیابان ها ومحله ها، آماده کردن علامت و چلچراغ ها برای خیمه ها و تکیه های عزاداری، دست نوشته های یا حسین(ع)، یا ابوالفضل(ع) روی شیشه خودروها و بوی اسپند و آب و جارو کردن کوچه ها و تکیه ها همه از حضور گسترده مردم آشتیان به ویژه جوانان برای برگزاری مجالس سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) حکایت دارد.

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
salamup.ir
safireashtian
nashrkhabar.ir